Zabawka sensoryczna - rozciągliwe jabłuszko

Gniotek - zabawka sensoryczna - rozciągliwe jabłuszko

27,00 zł
Brutto

Zabawka sensoryczna - rozciągliwe jabłko została przemyślana i wykonana w taki sposób, aby poprzez zabawę rozwijać u dziecka zdolności manualne oraz precyzję i siłę palców. 

Ilość

Zabawka sensoryczna - rozciągliwe jabłko została przemyślana i wykonana w taki sposób, aby poprzez zabawę rozwijać u dziecka zdolności manualne oraz precyzję i siłę palców. Materiał, z którego wykonana jest pomoc, to elastyczne i rozciągliwe tworzywo, dzięki czemu, zabawa jabłuszkiem pozwala na przełamywanie niechęci związanej z dotykaniem przedmiotów niestandardowej konsystencji, która często występuje u dzieci nadwrażliwych dotykowo oraz u osób ze spektrum autyzmu. 

Zabawka realistycznie oddaje wygląd i wielkość jabłka, w którym w odkrojonej części ukrywają się małe otworki i pestki. Jabłko posiada na górze szypułkę oraz dwa kolejne otwory. Do zestawu dołączone są również dwa zielone, miękkie robaki, które można wkładać do dziurek w jabłku. Rozciągając i ściskając jabłko można powodować chowanie się i wysuwanie robaków, można także przeciągać robaki przez dziurki w jabłku. Zabawka zapewnia doskonałe wrażenia dotykowe i wspomaga ćwiczenie koncentracji. Po zabawie jabłko można umyć w ciepłej wodzie z mydłem.

Jabłko ma średnicę około 6,5 cm.

Polecamy w terapii ręki oraz w terapii autyzmu.

Specyficzne kody

Podobne produkty