Wspomaganie rozwoju dzieci nieśmiałych poprzez wizualizację i inne techniki arteterapii
  • -10%

Wspomaganie rozwoju dzieci nieśmiałych poprzez wizualizację i inne techniki arteterapii

42,00 zł
37,80 zł Zniżka 10%
Brutto

Pozycja Wspomaganie rozwoju dzieci nieśmiałych... została przemyślana i zaprojektowana w ten sposób, że oprócz treści teoretycznych, zawiera także część praktyczną z gotowymi przykładowymi scenariuszami zajęć.

Ilość

Pozycja Wspomaganie rozwoju dzieci nieśmiałych... została przemyślana i zaprojektowana w ten sposób, że oprócz treści teoretycznych, zawiera także część praktyczną z gotowymi przykładowymi scenariuszami zajęć, które zawierają wizualizację wybranych technik arteterapii, arkusze obserwacyjne oraz arkusze oceny dzieci.

Wsparcie rozwoju dzieci nieśmiałych jest i zawsze było niezwykle istotnym zadaniem w wychowaniu. Współczesne dzieci często słabo radzą sobie w kontaktach społecznych, czemu sprzyjają też realia dzisiejszych czasów. Aby zapobiec utrwalaniu się nieśmiałości u dziecka, należy podjąć odpowiednie wychowanie i kształcenie osobowości dziecka. Gdy zaburzenia przybierają na sile, konieczne jest zastosowanie odpowiednich działań terapeutycznych.

Inspiracją do napisania książki, stały się wieloletnie doświadczenia autorki w stosowaniu wizualizacji z wybranymi technikami arteterapii w terapii i wspomaganiu rozwoju dzieci. Propozycje ćwiczeń mają na celu podsunięcie nowej metody w pracy terapeutyczno-wychowawczej z dziećmi nieśmiałymi. W realizacji tego celu bardzo przydatną jest arteterapia, która wykorzystuje różne środki artystyczne, ułatwiające wydobycie ekspresji mającej z kolei zapoczątkować pozytywne zmiany zachowania i postaw wobec siebie i otoczenia.

Autor: Joanna Gładyszewska-Cylulko
Objętość: 246 stron
Oprawa: miękka, klejona, fola matowa

Polecamy psychologom, pedagogom i terapeutom, którzy pracują z osobami chorymi psychicznie, z dziećmi ze schorzeniami neurologicznymi, a także z dziećmi u których pracuje się nad wyleczeniem dysleksji.

Specyficzne kody

Podobne produkty