Ćwiczenia pamięci (symultanicznej i sekwencyjnej). Ćwiczenia koncentracji cz. 1

Ćwiczenia pamięci (symultanicznej i sekwencyjnej). Ćwiczenia koncentracji cz. 1

70,00 zł
Brutto

„Ćwiczenia pamięci” to propozycja dla terapeutów i rodziców, którzy chcą stymulować procesy koncentracji, uwagi oraz pamięci dzieci.

Ilość

„Ćwiczenia pamięci” to propozycja dla terapeutów i rodziców, którzy chcą stymulować procesy koncentracji, uwagi oraz pamięci dzieci. Zadania stworzone zostały w oparciu o najnowsze doniesienia neurobiologiczne, dzięki czemu doskonalą mózgowe mechanizmy związane z zapamiętywaniem. Wieloletnie doświadczenie terapeutyczne Autorki pozwoliło na przygotowanie pomocy uwzględniającej rozwojowy i hierarchiczny porządek nabywania sprawności, co wpływa na wysoki poziom skuteczności. Atrakcyjna szata graficzna spodoba się dzieciom i dorosłym.

Sprawność posługiwania się pamięcią jest jednym z warunków prawidłowego funkcjonowania człowieka w świecie. Od świadomego kierowania uwagą, koncentracji na docierających bodźcach oraz zapamiętywania, odtwarzania i przeszukiwania pamięci uzależniony jest proces uczenia. Zaproponowane ćwiczenia pamięci pozwalają stymulować mechanizmy prawo i lewopółkulowe oraz wpływają na integrację pracy obu półkul mózgu. Ćwiczenia pamięci symultanicznej stymulują półkulę prawą, przetwarzającą bodźce globalnie, holistycznie. Ćwiczenia pamięci sekwencyjnej natomiast stymulują przetwarzanie informacji element po elemencie w lewej półkuli mózgu, która m.in. ujmuje relacje miedzy elementami. Ten rodzaj zapamiętywania warunkuje uczenie się języka oraz czytania.

 Zestaw zawiera:
- 20 plansz tekturowych formatu A4 z kolorowymi rysunkami,dwustronnie zafoliowane
- 36 plakietek
- dołączona instrukcja do wszystkich ćwiczeń

Materiał: karton,tektura
Opakowanie: teczka tekturowa zapinana na rzepki
Format: A4
Autor: Katarzyna Sedivy

Polecamy w terapii logopedycznej, neurologopedycznej (terapia afazji).

Specyficzne kody

Podobne produkty