

Terapia afazji. Odbudowywanie umiejętności komunikacyjnych to propozycja przeznaczona dla osób po różnych incydentach neurologicznych.
Terapia afazji. Odbudowywanie umiejętności komunikacyjnych to propozycja przeznaczona dla osób po różnych incydentach neurologicznych.
W zestawie znajdziemy plansze A4 wraz z instrukcją i sugerowanymi ćwiczeniami dla afatyków. Zestawy ćwiczeń na kartach zostały tak przygotowane i przemyślane, by pobudzić aktywność językowa chorego. Poprzez rozwiązywanie zadań, uaktywniają się u chorego procesy myślowe kształtujące umiejętności nawiązywania kontaktu. Praca z zestawem ułatwia także powrót do rozpoznawania symboli i umiejętności powiązania znaków graficznych z mową.
Autor: Katarzyna Gabriel
Polecamy w terapii neurologopedycznej.
Publikacja ta powstała, aby pomóc w kształtowaniu umiejętności budowania zdań poprawnych gramatycznie.
Zawarty w zeszycie materiał przeznaczony jest do ćwiczeń prawidłowej wymowy głosek sz, ż, cz, dż w wyrazach (w nagłosie, śródgłosie i wygłosie), wyrażeniach i w całych zdaniach.
Seria książeczek usprawniających mowę - Logopedyczne potyczki, to znakomita alternatywa i rozwiązanie dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym, u których proces artykulacji jeszcze się nie zakończył. Nowatorskie, ciekawe i sprawdzone ćwiczenia, zachęcą do pracy dzieci umiejące już czytać. Ćwiczenia zawarte w tych książeczkach, to coś czego na polskim rynku logopedycznym jest bardzo niewiele.
Zestaw plakietek i etykietek służy do przenoszenia obrazów z rzeczywistości na obrazki, uświadamianiu dziecku, że słowo (napis) oznacza konkretną rzecz, czynność czy sytuację oraz do nauki czytania. Uczy dziecko rozumienia pytań oraz udzielania odpowiedzi.
Językowe ćwiczenia słuchowe przeznaczone są dla dzieci z autyzmem, afazją, alalią, jąkaniem oraz niezakończonym rozwojem mowy.
Pomoc do terapii i rehabilitacji o nazwie Rozsypanka zdaniowa składa się z 45 różnych wyrazów i wyrażeń, które zostały umieszczone na plastikowych tabliczkach. Wyrazy te pozwalają na zbudowanie 7 zdań, które mają być poprawne pod względem składniowym.
ZESTAW Ubrania to rozbudowana wersja gry Nazwij i wrzuć! Ubrania, która obejmuje żetony przedstawiające m.in. ubrania zimowe, wybór ubrań zapinanych na zamek, guziki, z paskiem, uszytych z tkanin o wielu fakturach. ZESTAW uzupełniają żetony z awersem bez zadruku wykorzystywane do własnych kategoryzacji lub nauki czytania.
W dżungli żyrafa patrzy z góry na wiszącego na gałęzi leniwca, a papuga zachwyca kolorowymi piórami. Które zwierzęta mają skrzydła, a które ogon? Wybierz te, które coś łączy, nazwij je, a następnie odprowadź do egzotycznego świata zwierząt.
Gra Memo kapki polega na poszukiwaniu par obrazków, których atrybuty w swej nazwie zawierają słowo z głoskami: k, g, h.
Najważniejszym celem pozycji Symultaniczno-Sekwencyjna Nauka Czytania jest stworzenie sytuacji do powtarzania, rozpoznawania oraz samodzielnego odczytywania samogłosek.
Materiały składają się z teczki, w której znajduje się książka, kolorowe załączniki oraz płyta CD. Ta część zawiera następujące rozdziały:
Krok I. Zabawy oddechowe
Krok II. Zabawy usprawniające narządy mowy
Krok III. Zabawy słuchowe
Krok IV. Zabawy logorytmiczne
Krok V. Zabawy dźwiękonaśladowcze
Krok VI. Zabawy ze słowem
Zeszyt 4 - Koła, trójkąty... Kształty
Karty "Logopedyczny Piotruś" i "Memory" to dwie bardzo znane i lubiane przez dzieci (i dorosłych) gry. Materiał obrazkowo-wyrazowy w kartach opracowany jest tak, aby dzieci bawiąc się ćwiczyły poprawną wymowę poszczególnych głosek. Każda talia zawiera ćwiczoną głoskę w różnych pozycjach. W każdej talii znajduje się 13 par kart.
Materiał obrazkowo-wyrazowy w kartach opracowany tak, aby dzieci bawiąc się ćwiczyły poprawną wymowę poszczególnych głosek. Każda talia zawiera ćwiczoną głoskę w różnych pozycjach.
Pozycja Marty Korendo Terapia dzieci zagrożonych dysleksją znakomicie wpisuje się w strategię ćwiczeń lewopółkulowych. Zaburzenia w obrębie lewej półkuli mogą powodować trudności w uczeniu się mowy, które z kolei często przekształcają się w wieku szkolnym w zaburzenia o charakterze dysleksji.
Terapia afazji. Odbudowywanie umiejętności komunikacyjnych to propozycja przeznaczona dla osób po różnych incydentach neurologicznych.