Przyimek "do" i "w". Programowanie języka

Przyimek "do" i "w". Programowanie języka

49,00 zł
Brutto

Zestaw pomocy Przyimek "do" i "w" pozwala dzieciom na utrwalenie wyrażeń przyimkowych. W praktyczny sposób wskazuje, jak posługiwać się wyrażeniami przyimkowymi.

Ilość

Zestaw pomocy Przyimek "do" i "w" pozwala dzieciom na utrwalenie wyrażeń przyimkowych. W praktyczny sposób wskazuje, jak posługiwać się wyrażeniami przyimkowymi. Dzięki ćwiczeniom zawartym w zestawie, dzieci maja możliwość na przyswajanie systemu językowego - poznania i zastosowania przyimków oraz odmiany rzeczowników. Poprzez wykonywanie ćwiczeń z zestawu, dziecko przygotowuje się do rozumienia czytanych tekstów.

Zestaw został tak przemyślany, że przyimek "do" łączy się w ćwiczeniach z rzeczownikami w dopełniaczu, zaś przyimek "w" z rzeczownikami w miejscowniku. Przypadki te są bardzo ważne w poprawnym konstruowaniu wypowiedzi.

Obrazki posiadają podpisy, co zachęca do podjęcia nauki czytania globalnego oraz samodzielnego tworzenia wypowiedzi. Dziecko uczy się rozumienia pytań: gdzie? dokąd? do czego? w czym?, a także udzielania odpowiedzi dzięki obrazkowi, etykiecie lub słowu, które pojawić się może po wcześniejszym odczytywaniu etykietek ze zdaniami lub wyrażeniami przyimkowymi.

Obrazki zawarte w zestawie, dają także opcję wykonywania tych działań w rzeczywistości, np. dziecko działa w przestrzeni, wchodząc do różnych pomieszczeń czy miejsc, wkłada przedmioty np. do różnych pojemników. Najważniejsze by stosować wielokrotność powtórzeń w celu umożliwienia dziecku zrozumienia oraz nazwania trudnych relacji przestrzennych.

Zestaw składa się z 70 kartoników o wymiarach 10cm x 15cm oraz 8 etykietek ze zdaniami.

Do zestawu dołączona jest również instrukcja z propozycjami ćwiczeń.

Autor: Sławka Orłowska-Popek

Korzystanie z zestawu Programowanie języka, polecamy logopedom, nauczycielom wychowania przedszkolnego, terapeutom pracującym z dziećmi ze spektrum autyzmu oraz rodzicom.Specyficzne kody

Podobne produkty