Pajdohistoryjki - pomoc logopedyczna dla dzieci

Pajdohistoryjki z Basią - emocje - relacje - śmieszne sytuacje

68,00 zł
Brutto

Zestaw ćwiczeń Pajdohistoryjki z Basią to pomoc rozwijająca słownictwo, koncentrację oraz pamięć i uwagę słuchową dziecka. Pomoc może być wykorzystywana z powodzeniem przez logopedów, psychologów i nauczycieli. Historyjki zawarte w zestawie, skłaniają dziecko do rozmowy na temat uczuć, emocji i relacji społecznych.

Ilość

Pomoc Pajdohistoryjki z Basią ma na celu ćwiczenie koncentracji i uwagi u maluchów w wieku przedszkolnym. Wykorzystując materiał zawarty w zestawie, nauczyciel czy terapeuta (rodzic) ma możliwość poznawania, a w konsekwencji ćwiczenia z dzieckiem różnych stanów emocjonalnych, ma możliwość odbycia rozmowy na temat uczuć dziecka oraz relacji, w jakie ono wstępuje w swoim środowisku. Poza tym Pajdohistoryjki są świetnym narzędziem w rozwijaniu mowy opowieściowej, wzbogacają słownictwo i uczą myślenia przyczynowo-skutkowego.

Pomoc ta polecana jest do pracy podczas indywidualnej terapii logopedycznej, do ćwiczeń i zabaw w grupie, a także do pracy indywidualnej w domu. Historyjki, które znajdziemy w tym zestawie, uczą i bawią, dostarczając dzieciom dużej dawki śmiechu i rozrywki.

Wielką zaletą tej pomocy jest prostota i jasne, zrozumiałe zasady, historyjki bowiem odnoszą się do znanych dziecku sytuacji, jednocześnie nie pozbawione są zaskakujących sytuacji, które dzieciaki uwielbiają. Podstawowym tematem poruszanym przez pajdohistoryjki są emocje i relacje społeczne.

Co bardzo ważne - w układanie historyjek mogą bawić się już dzieci 3. i 4.- letnie, ponieważ jasna i zwięzła formuła historyjek pozwala na skupienie i utrzymanie uwagi i śledzenie fabuły.

Co zawiera zestaw?

W teczce znajdziemy 20 kart. Każda karta opatrzona jest krótkim, zabawnym wierszykiem (pajdohistoryjką) oraz zestawem pytań. Na odwrocie karty uczestnik zabawy odnajdzie zaś stosowną do wierszyka ilustrację. Całość zestawu uzupełnia instrukcja z wierszykami, które uporządkowane są alfabetycznie. Do każdej karty przyporządkowane jest także pytanie.

Pomoc opiera się o trzy warianty zabawy:

1. Zadaniem dziecka jest odnalezienie właściwego obrazka do usłyszanej właśnie historyjki. Ćwiczenie to usprawnia koncentrację oraz ćwiczy pamięć i uwagę słuchową - kompetencje niezbędne w procesie nauki czytania i pisania.

2. Możliwość zadawania przez dziecko pytań o znaczenie wykorzystanych w historyjce słów i wyrażeń. Terapeuta czy rodzic ma możliwość ćwiczyć i wzbogacać słownik dziecka, ćwiczyć wymowę, sprawdzać poprawność składniową wypowiedzi oraz poszerzać konteksty znaczeniowe wyrazów.

3. Pogadanka na temat, którego dotyczy historyjka. Tutaj osoba prowadząca posiłkuje się pytaniami dołączonymi do zestawu. Celem zadawania pytań jest sprawdzenie czy i w jakim zakresie dziecko zrozumiało i zapamiętało przeczytany tekst, jak jest ze skupieniem uwagi oraz odpowiedziami: czy maluch daje odpowiedzi pełnymi zdaniami, czy pojedynczymi wyrazami, czy poprawnie odtwarza fakty... Pytania z zestawu mają także charakter bardziej ogólny i zachęcają dziecko do wyrażania własnych poglądów i przewidywań.

Autorzy: Elżbieta i Witold Szwajkowscy
Ilustracje: Kinga Kulawiecka

Format: teczka A5

Polecamy w terapii logopedycznej, psychologicznej oraz jako pomoc dydaktyczną dla przedszkoli.

Specyficzne kody

Podobne produkty