Logosyczaki Przedszkolaki

Logosyczaki Przedszkolaki. Ćwiczenia i zabawy logopedyczne wspierające prawidłowy rozwój mowy dziecka

43,00 zł
Brutto

Logosyczaki Przedszkolaki to pomoc do terapii sygmatyzmu, zawierająca proste i łatwo przyswajalne dla dzieci ćwiczenia. Karty pracy są kolorowo ilustrowane, co zachęca do ćwiczeń i sprawia, że terapia staje się mniej monotonna dla malucha.

Ilość

Logosyczaki Przedszkolaki to zestaw ćwiczeń i zabaw logopedycznych, które mają za zadanie wspierać prawidłowy rozwój mowy u najmłodszych. Zanim jednak przejdziemy do pracy nad prawidłowym rozwojem artykulacji głosek syczących, autorka proponuje nam ciekawe ćwiczenia oddechowe oraz usprawniające funkcje, które często są zaburzone u dzieci z sygmatyzmem. Propozycje ćwiczeń dotyczą więc wsparcia w zakresie mięśni policzków, warg, języka, żuchwy i podniebienia.

W zestawie tym znajdziemy także zadania rozwijające słuch fonematyczny, usprawniające percepcję słuchową, wzrokową, koncentrację i pamięć, a także pracę w obrębie samogłosek. Poprzez powtarzanie i naukę krótkich rymowanych tekstów, ćwiczymy i usprawniamy u maluchów analizę i syntezę słuchową i rozszerzamy słownictwo. Niewątpliwie dużym atutem tej pozycji, jest możliwość powielania kart pracy (wypinamy je z teczki), a także duża ilość gier  planszowych i zabaw oraz pięknych i barwnych ilustracji. Wszystko to, zachęca dziecko do podjęcia współpracy i motywuje do działania.

Publikacje można wykorzystać podczas zajęć indywidualnych, w małych grupach lub jako ćwiczenia w formie zabawy w domowym zaciszu.

Autor: Alicja Iwanowska

Polecamy, jako pomoc do terapii logopedycznej.

Specyficzne kody

Podobne produkty