Płytka przedsionkowa z kulką duża (uzębienie mieszane)

Płytka przedsionkowa z kulką duża (uzębienie mieszane)

220,00 zł
Brutto

Złe nawyki i dysfunkcje poszczególnych części narządu mowy, występujące już w fazie wczesnego uzębienia mlecznego, są najczęstszą przyczyną nabytych wad zgryzu.

Ilość

Płytka przedsionkowa z kulką

Płytka przedsionkowa z kulką jest narzędziem pozwalającym na pozbycie się złych nawyków oraz dysfunkcji poszeczególnych części narządu mowy, które występują już we wcześniej fazie uzębienia mlecznego, które są później przyczyną wad zgryzu. Takie nawyki jak ssanie kciuka lub smoczka wpływają na formowanie łuku zębowego szczęki, deformując go, doprowadzając do zgryzu otwartego, częsciowego zgryzu krzyżowego lub nasilonego wychylenia przednich zębów. 

Jeśli rodzicom zależy na uniknięciu wad zgryzu, muszą oni dołożyć starań, aby dziecko wyzbyło się złych nawyków przed 3. rokiem życia. 

Płytka przedsionkowa z kulką - w czym pomaga?

Płytka przedsionkowa z kulką aż w 90% przypadków pozwala na odzwyczajenie się przez dzieci złych nawyków ssania. Płytka przedsionkowa z kulką powoduje wyzbycie się złych nawyków, a także koryguje wady, takie jak:

- zgryz otwarty,
- częściowy zgryz krzyżowy,
- nasilone wychylenie zębów przednich.
Kulka w płytce przedsionkowej zapewnia właściwe układanie języka na podniebieniu.

Płytkę przedsionkową z kulką wyposażono w kulkę umieszczoną na drucianym uchwycie, której zadaniem jest kierowanie języka w stronę podniebienia. Ta specjalna płytka przedsionkowa z kulką może być również stosowana m.in. u dzieci sepleniących, dzieci z zespołem Downa i z porażeniem mózgowym jako narzędzie ćwiczeń prawidłowego układania języka na podniebieniu.

Płytka przedsionkowa z kulką duża przeznaczona jest do uzębienia mieszanego.

Płytki przedsionkowe z kulką duże stosuje się u dzieci do 8 roku życia.

Płytka przedsionkowa z kulką - wskazania

- nieprawidłowe połykanie,
- nieprawidłowa pozycja języka w spoczynku,
- wady wymowy (międzyzębowość),
- wypływanie śliny przez otwarte usta.
Oprócz niekwestionowanych zalet ortodontycznych, płytka przedsionkowa z kulką stanowi też skuteczną pomoc w terapii międzyzębowości.
Grupy pacjentów: dzieci z MPD, zespołem Downa, rozszczepem podniebienia, z seplenieniem międzyzębowym.
Wersje: płytka występuje tylko w wersji plastikowej.

Posiada atest CE.
Stosowanie płytki przedsionkowej z kulką powinno być skonsultowane z ortodontą.

Renomowana płytka dr Hinza.

Polecamy w terapii międzyzębowości.

Uprzejmie informujemy, że na podstawie ustawy z dnia 6 września 2001 roku Prawo Farmaceutyczne (Dz.U. nr 126, poz. 1381 z późn. zm.) produkty lecznicze i wyroby medyczne nie podlegają zwrotowi.

W przypadku reklamacji prosimy o zachowanie oryginalnego opakowania z numerem LOT-u, który znajduje się na każdym artykule.

Specyficzne kody

Podobne produkty