Afazja - zeszyty ćwiczeń  Co to? Kto to? Krzyżówki tematyczne 1,2,3 - pakiet

Afazja - zeszyty ćwiczeń Co to? Kto to? Krzyżówki tematyczne 1,2,3 - pakiet

33,00 zł
Brutto

Afazja pakiet krzyżówek tematycznych, zeszyty ćwiczeń 1,2,3 Co to ? Kto to ?

Ilość

Pakiet Afazja - zeszyty ćwiczeń został dostosowany do potrzeb osób dorosłych, u których zdiagnozowano afazję i które straciły zdolność swobodnego komunikowania się. Zestaw Krzyżówki tematyczne zawiera trzy zeszyty ćwiczeń, które dotykają takich sfer życia codziennego, jak:

- przedmioty użytkowe
- miejsca
- ubranie, buty
- jedzenie, napoje
- natura
- pojazdy
- osoby
- film, sport
- zdrowie
- wiedza obywatelska

Zeszyty z ćwiczeniami stanowią wsparcie w codziennej pracy terapeutycznej i dedykowane są zarówno terapeutom, logopedom, jak i rodzinom pracującym z chorym.


Pacjenci z afazją mają problemy z poprawnym nazywaniem - aktualizowaniem pojęć zgodnych w formie (wymówieniu) i treści (znaczeniu) z wzorcem językowym. Krzyżówki tematyczne skupiają się więc na utrwalaniu nazw i rzeczy. Bardzo ważnym jest fakt, że mnóstwo afatyków jest w stanie samodzielnie (bądź z niewielką tylko pomocą innych) rozwiązać większość krzyżówek. Owe krzyżówki mają w tytule informację odnośnie poszukiwanego pojęcia, zaś odgadywane wyrazy odwołują się do prototypowych skojarzeń znaczeniowych, które mogą być znane pacjentowi
Rozwiązania wszystkich krzyżówek zamieszczone są na końcowych stronach każdego zeszytu ćwiczeń.

Formuła krzyżówki znana jest większości pacjentów. Praktycznie każdy z nas rozwiązywał kiedyś w swoim życiu krzyżówkę, tak więc zadanie może zachęcać do pracy. Krzyżówki dają także możliwość autokontroli (pacjent samodzielnie może sprawdzić poprawność wykonanego zadania). Mechanizm ten zwiększa u pacjenta motywację do dalszej pracy.

Zbiór ćwiczeń zawartych w Krzyżówkach tematycznych, można wykorzystywać także podczas terapii z pacjentem, który nie będzie wykonywał zadań samodzielnie. Materiał leksykalny można wykorzystać np. podczas rozmowy kierowanej z pacjentem.

Polecamy neurologopedom, logopedom i rodzinom osób z afazją.

Format: A4
Łączna ilość krzyżówek: 68
Oprawa: miękka

Specyficzne kody

Podobne produkty