Domino Gra Twarzy

Domino - Gra Twarzy. Pomoc psychologiczna

170,00 zł
Brutto

Domino Gra Twarzy to doskonały sposób na nauczenie dziecka tego, czym są emocje oraz jakie są ich odcienie. 

Ilość

Gra Domino w naszym sklepie

Domino Gra Twarzy to doskonały sposób na nauczenie dziecka tego, czym są emocje oraz jakie są ich odcienie. Dzięki dodatkowym kartom do domina możesz przekazać dziecku wiele nowych, ważnych informacji, a także rozszerzyć możliwości tej ciekawej gry. Z tym pakietem podczas kreatywnej zabawy dziecko pozna, czym jest radość, strach, smutek, zdziwienie, złość, znudzenie, zadowolenie i zamyślenie.

Celem dydaktycznym kart jest rozwijanie sfery emocjonalnej dzieci i zdobywanie wiedzy na temat przeżywanych emocji i uczuć przez siebie i innych ludzi. Karty Domino Gra Twarzy dostępne w naszym sklepie Liger mają na celu dostarczenie wiadomości i doświadczeń społecznych, które zmierzają do prawidłowego kształtowania osobowości oraz inspirowanie zajęć i zabaw rozwijających emocjonalność dzieci. Pomoc rozwija także percepcję wzrokową oraz kształci zdolności manualne.

Zawartość Gry Domino:

- 30 elementów o wymiarach 4 x 8 cm
- drewniana skrzynka o wymiarach 17,5 x 10,5 x 5,5 cm z wysuwanym wieczkiem
- instrukcja w języku polskim z propozycjami zabaw.

Propozycje zabaw:

W grze biorą udział dwie, trzy lub cztery osoby (ze względu na ogólnie niewielką liczbę klocków, przy większej liczbie graczy gra staje się nieciekawa). Klocki odwraca się ilustracjami do spodu i miesza. Następnie losuje się gracza rozpoczynającego – jest nim zwykle gracz, który wylosuje na kostce  największą ilość oczek lub poprzez grę w „marynarza”- kto najwięcej . Gracze pobierają klocki  poczynając od rozpoczynającego, zgodnie z ruchem wskazówek zegara, po jednym klocku lub od razu w odpowiedniej liczbie (zwykle nie więcej niż siedem), nie pokazując ich pozostałym graczom. Klocki pozostające na stole to „talon”. Rozpoczynający wykłada dowolny klocek  a pozostali, kolejno, dokładają swoje klocki według ustalonych zasad.

Domina Gra dostępne w naszym sklepie polecamy psychologom i pedagogom. Pomoc znakomicie sprawdza się w pracy z dziećmi autystycznymi.

Specyficzne kody

Podobne produkty