Gry i pomoce do nauki matematyki dla dzieci

Nazywana Królową Nauk – uczy logicznego myślenia, analizy, przewidywania i wyciągania wniosków. Matematyka, dziedzina piękna i jednocześnie wymagająca, która jest nie lada wyzwaniem dla małych geniuszy. Obserwując dziecięce potrzeby i na podstawie naszych dydaktycznych doświadczeń, w dziale Matematyka, zebraliśmy produkty, które od małego mają zachęcić do zgłębiania tajników tej dziedziny nauki.

W naszej ofercie znajdą Państwo pomoce naukowe, ćwiczenia logopedyczne  czy zabawki kreatywne,  które dostosowane do różnego stopnia rozwoju dziecka, będą czynnie wspomagać jego rozwój i rozumienie matematycznych zasad. Od prostych, drewnianych liczydeł, przez książeczki i gry planszowe udowadniamy, że matematykę da się polubić, trzeba tylko mieć na nią sposób.

Bogata oferta pomocy dydaktycznych do matematyki w sklepie Liger

Wśród oferowanych w naszym sklepie Liger pomocy matematycznych wyróżniamy atrakcyjne gry planszowe i edukacyjne, a także atrakcyjne gadżety, ułatwiające naukę podstawowych operacji wykonywanych na liczbach. Korzystanie z dostępnych u nas pomocy pomoże zachęcić malucha do wykonywania zadań matematycznych, a także oswoić się stopniowo z nowym przedmiotem szkolnym.

Dlaczego warto korzystać z dydaktycznych pomocy matematycznych?

Matematyka nawet nam, dorosłym na ogół kojarzy się źle. Oczami wyobraźni widzimy skomplikowane zadania, stos prac domowych i inne nieprzyjemności. Tymczasem gry i pomoce matematyczne mają za zadanie wywołać jak najwięcej przyjemnych skojarzeń i udowodnić, że matematyka może być dobrą zabawą! 

Matematyczne pomoce naukowe - korzyści:

✔️  Uczą logicznego myślenia.

✔️  Przygotowują dziecko na zmierzenie się z pierwszymi matematycznymi wyzwaniami.

✔️  Pomagają w nauce mnożenia i dzielenia.

✔️  Rozwijają spostrzegawczość.

✔️  Doskonalą zdolności manualne.

✔️  Rozwijają koncentrację.

✔️  Wspomagają kreatywne i twórcze myślenie.

✔️  Ćwiczą percepcję, myślenie werbalne i niewerbalne.

Dla kogo przeznaczone są gry i pomoce matematyczne?

Będą one doskonałym wyborem praktycznie dla każdego dziecka. Nasz bogaty asortyment gier do nauki matematyki umożliwia dobranie odpowiedniej pomocy do poziomu umiejętności dziecka. Oferowane w sklepie Liger pomoce matematyczne są konstruowane w taki sposób, aby prosto i przystępnie wspomagać objaśnienie najważniejszych zagadnień i pokazać, że matematyka też może być zabawą!

Pomoce matematyczne dla dzieci z trudnościami w nauce

Wybrane zestawy dostosowane są również do potrzeb dzieci z dysleksją, ułatwiając im start w szkolnym życiu. Dzięki nim dziecko ma możliwość w przyjemny sposób rozwijać swoją wyobraźnię przestrzenną, konstruować, analizować i wyciągać wnioski. Uczenie dziecka ważnych kompetencji staje się świetnym pretekstem do wspólnej zabawy! Ponadto wszystkie oferowane przez nas pomoce matematyczne są atrakcyjne graficznie i kolorowe, by możliwie jak najbardziej przykuć uwagę dziecka.

Gry do nauki matematyki dla szkół

Na szczególną uwagę zasługuje Kasa Edukacyjna – to gra edukacyjna, która za pomocą wiernie odwzorowanych banknotów i żetonów, uczy dzieci poprawnego liczenia pieniędzy i wydawania reszty. To doskonałe ćwiczenie, szczególnie dla uczniów pierwszych klas szkoły podstawowej, które mające przed sobą pierwsze, samodzielne zakupy, potrzebują rzetelnego i przystępnego treningu z operacji z wykorzystaniem pieniędzy, tak by czuć się pewnie. Ta gra jest doskonałą pomocą dydaktyczną dla nauczycieli szkół. 

gry i pomoce dydaktyczne do nauki matematyki dla dzieci

 

Zapraszamy również do zapoznania się z pozostałą ofertą pomocy dydaktycznych dla Szkół Podstawowych, a w szczególności z ofertą gier edukacyjnych do nauki angielskiego

Aktywne filtry

Piramida Matematyczna Duża. Pomoc do nauki mnożenia i dzielenia
  • Produkt tymczasowo niedostępny

Piramida Matematyczna Duża. Pomoc do nauki mnożenia i dzielenia

105,00 zł Cena

Pomoc dydaktyczna do nauki mnożenia i dzielenia - Piramida, pozwoli w łatwy, i przyjemny sposób zapoznać się dziecku z działaniami matematycznymi, jakimi są mnożenie i dzielenie w zakresie 100. Piramida uczy wykonywania operacji matematycznych poprzez zabawę, co jest ulubioną przez dzieci formą przyswajania wiedzy.

Statki matematyczne - gra matematyczna i logiczna
  • Produkt tymczasowo niedostępny

Statki matematyczne - gra matematyczna i logiczna

69,00 zł Cena

Gra Statki matematyczne znakomicie sprawdzi się do nauki liczenia dla dzieci, które dopiero zaczynają poznawać tajniki matematyki. Wkładając i wyjmując krążki - kółeczka, dziecko uczy się liczenia (dodawanie i odejmowanie w zakresie 20).

Drewniane klocki do nauki liczenia

Drewniane klocki do nauki liczenia

65,00 zł Cena

Drewniane klocki do budowania i układania oraz do nauki liczenia składają się z 36 elementów o różnych długościach w zależności od cyfry umieszczonej na danym klocku. Są wykonane z drewna, wypolerowane i lakierowane.

Tabliczka mnożenia - wałeczki. Pomoc matematyczna

Tabliczka mnożenia - wałeczki. Pomoc matematyczna

60,00 zł Cena

Pomoc Tabliczka mnożenia - wałeczki, umożliwia dziecku przyswojenie trudnych zasad, które dzieci muszą zrozumieć, by wykonywać działania mnożenia. Pomoc pozwoli dziecku na samodzielne sprawdzenie wyniku mnożenia, tak że w zasadzie nie wymagana jest pomoc osoby dorosłej.

Bzik matematyczny 9-11 lat

Bzik matematyczny 9-11 lat

14,90 zł Cena

Bzik matematyczny to pozycja dla starszych dzieci, które chcą trenować swój umysł, intelekt, błyskotliwość oraz poszerzać i rozwijać umiejętności matematyczne.

Dra edukacyjna - Supermatematyk

Supermatematyk. Gra edukacyjna

35,00 zł Cena
Losując kolejno z worka cyfry i znaki działań matematycznych, gracze starają się ułożyć jak najszybciej działanie, którego wynikiem jest jedna z liczb przedstawionych na odkrytej karcie.
Puzzle koło do nauki ułamków
  • Produkt tymczasowo niedostępny

Puzzle koło. Pomoc do nauki ułamków

32,00 zł Cena

Nauka ułamków nie jest trudna. Wystarczy mieć odpowiednie pomoce, a po odpowiednim zobrazowaniu stanie się łatwe. Teraz możecie wytłumaczyć dziecku o co chodzi z tymi ułamkami. Jedna druga, dwie trzecie czy trzy czwarte nie będą dłużej stanowiły kłopotu dzięki tej nowej edukacyjnej układance od Goki.

Gra edukacyjna - Kasa edukacyjna

Kasa edukacyjna. Gra edukacyjna

46,00 zł Cena

"Kasa edukacyjna" to gra i zabawka. Jej szczególnymi rekwizytami są imitacje monet i banknotów. W trakcie gry pionki graczy przemieszczają się po planszy. W zależności od ich położenia, gracze "kupują" towary, których obrazki wraz z ceną umieszczone są na każmy polu planszy.

Quadrados - gra logiczna i strategiczna
  • Produkt tymczasowo niedostępny

Quadrados - gra logiczna i strategiczna

77,00 zł Cena

Gra Quadrados powstała w oparciu o motywy klasycznej gry Domino. Stanowi doskonały trening logicznego i strategicznego myślenia. Uczy graczy cierpliwości i precyzji w wyborze odpowiedniego ruchu.