Ścieżka sensoryczna

Ścieżka sensoryczna. Mata sensoryczna - pomoc do terapii Integracji Sensorycznej

180,00 zł
Brutto

Powstała z 8 zszytych kwadratów ścieżka sensoryczna jest wspaniałym, rozwijającym zmysły produktem, doskonałym narzędziem w pracy terapeutycznej i edukacyjnej.

Ilość

Ścieżka sensoryczna. Mata sensoryczna

Mata sensoryczna jest zabawką edukacyjną, która odpowiada za stymulację układu dotyku oraz słuchu. Jest ona zaprojektowana w taki sposób, aby pobudzać zmysł dotyku oraz go odpowiednio stymulować. Mata sensoryczna posiada specjalne wypełnienie, które jest podstawą ćwiczeń i zabawy.

Mata sensoryczna do terapii integracji sensorycznej

Mata sensoryczna powstała z 8 zszytych kwadratów i jest wspaniałym, rozwijającym zmysły produktem, które jest jednocześnie doskonałym narzędziem w pracy terapeutycznej i edukacyjnej.

Właściwości maty sensorycznej

Matę sensoryczną można wykorzystywać w formie gigantycznego węża sensorycznego.

Wszystkie elementy maty sensorycznej uszyte są z tkaniny bawełnianej w różnych kolorach.

Stosowane tkaniny do stworzenia maty sensorycznej posiadają certyfikat Oeko-Tex®.

Wypełnienie maty sensorycznej w każdym kwadracie jest inne, więc i waga każdego kwadratu jest inna.

Można prać w wodzie, w niskiej temperaturze.

Każdy kwadrat ma wymiar 28 cm x 28 cm.

Mata sensoryczna umieszczona jest w neonowym worku ściąganym sznurkiem. Praktyczny worek pozwala utrzymać porządek i ułatwia przenoszenie produktu.

Polecany do gabinetów SI - produkt stymuluje zmysł dotyku.

Sposób pielęgnacji maty sensorycznej

Mata sensoryczna wykonana jest z bawełny, a więc powinna być prana w niskich temperaturach. Dbanie i regularne czyszczenie maty sensorycznej pozwoli na dłuższe jej użytkowanie i zachowanie higieny podczas korzystania.

Można prać w wodzie, w niskiej temperaturze.

Dla kogo przeznaczona jest mata sensoryczna?

Mata sensoryczna znajduje zastosowanie w gabinetach terapii sensorycznej. Jest ona idealna w terapii dzieci z autyzmem oraz mających zespół Aspergera.

Mata edukacyjna to także świetne rozwiązanie dla niemowląt i nieco starszych dzieci, ponieważ zabawa z użyciem maty przyczynia się do lepszego rozwoju i poznawania nowych bodźców.

Jak mata sensoryczna wspiera rozwój dziecka?

Mata sensoryczna jest bardzo dobrym zakupem zarówno dla niemowląt, jak i starszych dzieci. Jej głównym zadaniem jest rozwijanie zdolności ruchowych i manualnych dziecka na różnych etapach rozwoju. Zastosowanie kwadratów w kontrastowyh kolorach, które można ułożyć w dowolny sposób, pozwala na skuteczne rozwijanie zmysłu wzroku. Ma to szczególne znaczenie u niemowląt, jako że najlepiej widzą one jedynie wyraziste kolory.

Ze względu na różnorodność wypełnienia poszczególnych kwadratów, mata sensoryczna skutecznie wspomaga rozwój zmysłu dotyku. Ponadto wypełnienie wykonane z dobrych jakościowo materiałów jest w pełni bezpieczne dla malucha. Dzieci za pomocą mat sensorycznych uczą się równowagi i położenia przedmiotu w określonej przestrzeni.

Specyficzne kody

Podobne produkty