Płytka przedsionkowa dr Hinz II sztywna z blokadą językową, zęby mieszane

Płytka przedsionkowa z kulką mała (uzębienie mleczne)

188,00 zł
Brutto

Złe nawyki i dysfunkcje poszczególnych części narządu mowy, występujące już w fazie wczesnego uzębienia mlecznego, są najczęstszą przyczyną nabytych wad zgryzu. 

Ilość
Produkt tymczasowo niedostępny


Złe nawyki i dysfunkcje poszczególnych części narządu mowy, występujące już w fazie wczesnego uzębienia mlecznego, są najczęstszą przyczyną nabytych wad zgryzu. Ssanie kciuka albo smoczka może deformować przede wszystkim łuk zębowy szczęki. Najczęstszymi następstwami takiej deformacji są zgryz otwarty, częściowy zgryz krzyżowy lub nasilone wychylenie zębów przednich. Aby uniknąć powstawania wad zgryzu, rodzice muszą dołożyć wszelkich starań, aby dziecko pozbyło się szkodliwych nawyków przed ukończeniem 3. roku życia.

Doświadczenie pokazuje, że dzięki pomocy płytki przedsionkowej 90% dzieci odzwyczaiło się od szkodliwego nawyku ssania różnych przedmiotów. Noszenie płytki pozwala pozbyć się złych nawyków ssania kciuka lub smoczka oraz skorygować wady, takie jak:

- zgryz otwarty,
- częściowy zgryz krzyżowy,
- nasilone wychylenie zębów przednich.
Kulka zapewnia właściwe układanie języka na podniebieniu.

Ten rodzaj płytki wyposażono w kulkę umieszczoną na drucianym uchwycie, której zadaniem jest kierowanie języka w stronę podniebienia. Ta specjalna płytka przedsionkowa może być również stosowana m.in. u dzieci sepleniących, dzieci z zespołem Downa i z porażeniem mózgowym jako narzędzie ćwiczeń prawidłowego układania języka na podniebieniu.

Płytka przedsionkowa z kulką mała przeznaczona jest do uzębienia mlecznego.

Płytki te stosuje się u dzieci do 8 roku życia.

Wskazania:
- nieprawidłowe połykanie,
- nieprawidłowa pozycja języka w spoczynku,
- wady wymowy (międzyzębowość),
- wypływanie śliny przez otwarte usta.
Oprócz niekwestionowanych zalet ortodontycznych, płytka przedsionkowa z kulką stanowi też skuteczną pomoc w terapii międzyzębowości.
Grupy pacjentów: dzieci z MPD, zespołem Downa, rozszczepem podniebienia, z seplenieniem międzyzębowym.
Wersje: płytka występuje tylko w wersji plastikowej.

Posiada atest CE.

Stosowanie płytki powinno być skonsultowane z ortodontą.

Renomowana płytka dr Hinza.

Polecamy w terapii międzyzębowości.

Uprzejmie informujemy, że na podstawie ustawy z dnia 6 września 2001 roku Prawo Farmaceutyczne (Dz.U. nr 126, poz. 1381 z późn. zm.)

produkty lecznicze i wyroby medyczne nie podlegają zwrotowi.

W przypadku reklamacji prosimy o zachowanie oryginalnego opakowania z numerem LOT-u, który znajduje się na każdym artykule.

Specyficzne kody

Podobne produkty