Historyjki obrazkowe. Zestaw

Historyjki obrazkowe. Zestaw

95,00 zł
Brutto
Ilość

Pomoc Historyjki obrazkowe przeznaczona jest szczególnie do pracy i terapii logopedycznej, jednak ich zastosowanie jest o wiele szersze. Pracując z materiałem zawartym w tej pozycji, dzieci rozwijają mowę opowieściową, wzbogacają słownictwo, uczą się rozpoznawać przyczyny i skutki zdarzeń. Ćwiczą także budowanie zdań, poznając nowe czasowniki, a także - co bardzo istotne w przypadku podjęcia nauki czytania - poznają samogłoski.

Pozycja idealnie sprawdza się w przypadku opóźnionego rozwoju mowy, gdyż pozwala na poznawanie wyrażeń dźwiękonaśladowczych, czasowników i rzeczowników.

Pomoc Historyjki obrazkowe przeznaczona jest do wykorzystania w terapii dzieci z zaburzeniami komunikacji językowej, a także dla dzieci rozpoczynających naukę czytania.

Ćwiczenia z wykorzystaniem historyjek można dowolnie modyfikować, ucząc rozpoznawania przyczyn i skutków zdarzeń, rozumienia czasowników, również czytania samogłosek, wyrażeń dźwiękonaśladowczych, czasowników oraz rzeczowników.

Opowiadanie historyjki pozwala dziecku nazwać przyczynę i skutek zdarzenia, a także zrozumieć jego uporządkowanie  w czasie.

Prawidłowe myślenie przyczynowo-skutkowe pozwala przewidywać skutki działań własnych lub innych osób. Pomaga także zrozumieć pojawiające się w różnych sytuacjach emocje, a także przewidywać konsekwencje działań własnych i innych.

 

Prezentowane historyjki można wykorzystać również do:

- ćwiczeń pamięci sekwencyjnej,

- ćwiczeń komunikacji: zadawania pytań i udzielania odpowiedzi,

- odszukiwania obrazków według instrukcji niewerbalnej (pantomimicznej),

- ćwiczeń rozpoznawania i nazywania emocji,

- rozumienia powiązań między zabawą tematyczną (doświadczeniem), a obrazkami w historyjce.

 
Zestaw zawiera 27 ilustracji stanowiących 9 historyjek obrazkowych oraz etykiety z samogłoskami, wyrażeniami dźwiękonaśladowczymi i zdaniami opisującymi obrazki. Do zestawu dołączona jest również instrukcja z przykładami ćwiczeń.

Autor: Urszula Kubasiewicz , Aneta Szumska

Polecamy w terapii logopedycznej, w terapii psychologicznej, do pracy z dziećmi ze spektrum autyzmu oraz do pracy z osobami z afazją.

Specyficzne kody

Podobne produkty