





K i G na usługach głoski R to pomoc bardzo przydatna w terapii głoski r. Zawiera materiał obrazkowy i wyrazowy, przeznaczony zarówno dla dzieci w wieku przedszkolnym, jak i tych, które umieją już czytać i pisać. To zbiór ciekawych pomysłów: rebusów, wykreślanek, rymowanek, które w atrakcyjny sposób zachęcają dzieci do ćwiczeń.
Pozycja K i g na usługach głoski r to książka z ćwiczeniami logopedycznymi z serii Mównica Logopedyczna, przeznaczona dla logopedów, nauczycieli i rodziców. Zeszyt z ćwiczeniami pozwala na korygowanie i utrwalanie prawidłowej wymowy głoski r po spółgłoskach [k] i [g]. W tej pozycji znajdziemy bogaty zastaw ćwiczeń, zarówno dla młodszych, jak i starszych dzieci. Autorki opracowały karty pracy oparte na obrazkach oraz wyrazach i obrazkach (dla młodszych dzieci) oraz karty ćwiczeń dla starszych - umiejących już czytać i pisać.
Ćwiczenia można powielać, a następnie pokolorować. Jest to sposób na usprawnianie artykulacji, motoryki małej oraz koordynacji oko-ręka.
Ilość stron: 79
Polecamy w terapii logopedycznej.
Dzieci uwielbiają zagadki. Ich rozwiązywanie jest doskonałą zabawą, która jednocześnie uczy i wychowuje.
Nowe wydanie - w dużym formacie z kolorową wkładką do wycięcia!
Książka zawiera bogaty materiał językowy z głoską r wyłącznie po spółgłoskach.
Ćwiczenia zawarte w niniejszej książce przeznaczone są dla dzieci, które mają trudności z prawidłową wymową głoski r. Wszystkie zadania zostały opracowane według zasady „wyraz w wyrazie” – opierają się na parach wyrazów...
Terapia logopedyczna często kojarzy się dzieciom z nużącym obowiązkiem. Warto postarać się, aby ćwiczenia logopedyczne nie były nudnym schematem, ale przyjemnością i zabawą dla dzieci.
Pomoc logopedyczna Przygody Mimków jest przeznaczona do terapii opóźnionego rozwoju mowy.
Językowe ćwiczenia słuchowe przeznaczone są dla dzieci z autyzmem, afazją, alalią, jąkaniem oraz niezakończonym rozwojem mowy.
Gra Memo kapki polega na poszukiwaniu par obrazków, których atrybuty w swej nazwie zawierają słowo z głoskami: k, g, h.
Książka jest skierowana do terapeutów wczesnej interwencji, pediatrów i psychiatrów dziecięcych, logopedów, pedagogów, nauczycieli przedszkolnych, rodziców i opiekunów dzieci z zaburzeniami rozwojowymi, a także do studentów: pedagogiki, pedagogiki specjalnej, logopedii, polonistyki z logopedią, wychowania przedszkolnego i nauczania wczesnoszkolnego.
Zestaw ćwiczeń Pajdohistoryjki z Basią to pomoc rozwijająca słownictwo, koncentrację oraz pamięć i uwagę słuchową dziecka. Pomoc może być wykorzystywana z powodzeniem przez logopedów, psychologów i nauczycieli. Historyjki zawarte w zestawie, skłaniają dziecko do rozmowy na temat uczuć, emocji i relacji społecznych.
Domino logopedyczne przeznaczone jest do zabaw dydaktycznych oraz ćwiczeń logopedycznych z dziećmi rozpoczynającymi lub mającymi problem z nauką czytania.
Gra ta może być wykorzystywana na etapie utrwalania poprawnej artykulacji głosek: ś, ź, ć, dź w wyrazach i zdaniach zarówno przez logopedów, pedagogów, jak też rodziców dzieci z zaburzeniami artykulacyjnymi.
Autyzm. Ćwiczenia stolikowe to zestaw ćwiczeń dla dzieci ze spektrum autyzmu lub zagrożonych autyzmem. Wielkim plusem tej pozycji jest możliwość kontynuowania i utrwalania rozwijanych umiejętności w środowisku domowym, z rodzicami.
Program Autilius Wspólna Uwaga to oprogramowanie komputerowe zawierające 6 gier terapeutycznych, przeznaczonych dla dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu w wieku 3-7 lat (może być też wykorzystywany do pracy ze starszymi dziećmi).
Pacynki Moowi to pomoce logopedyczne, dzięki którym ćwiczenia buzi i języka już nigdy nie będą nudne. Pacynki zachęcają dzieci do pracy i stają się nieodłącznym towarzyszem zajęć logopedycznych. Sprawiają, że praca staje się zabawą – ciekawą, kolorową i skuteczną.
Zestaw plakietek i etykietek służy do przenoszenia obrazów z rzeczywistości na obrazki, uświadamianiu dziecku, że słowo (napis) oznacza konkretną rzecz, czynność czy sytuację oraz do nauki czytania.
Chrząszcz Szczepan - gra wspomagająca terapię głosek sz, ż/rz, cz, dż (nagłos, śródgłos, wygłos)
Gra przeznaczona do ćwiczeń poprawnej artykulacji głosek sz, ż/rz, cz, dż (nagłos, śródgłos, wygłos). Grać może od 2 do 4 dzieci. Rozpoczyna gracz, który wyrzucił 6 oczek.
Są to materiały edukacyjne dla dzieci najmłodszych. Każda historyjka składa się z 6 obrazków, które dziecko ma ułożyć w odpowiedniej kolejności i włożyć do plastykowych kieszonek.
Prezentowana pozycja zawiera ćwiczenia logopedyczne szczególnie przydatne dla tych dzieci, które mają problem z kategorią dźwięczności.
Logiś i ja to seria ćwiczeń kształtujących umiejętność logicznego myślenia. Wykonywanie zadań z Logisiem to umysłowy trening, który ułatwi dziecku przyszłą edukację w szkole.
Czytam i zadaję pytania to znakomita pomoc w doskonaleniu czytania oraz rozumienia tekstu. Zeszyt zawiera ćwiczenia czytania ze zrozumieniem na poziomie podstawowym. Ćwiczenia zintegrowane są z serią "Moje sylabki".
K i G na usługach głoski R to pomoc bardzo przydatna w terapii głoski r. Zawiera materiał obrazkowy i wyrazowy, przeznaczony zarówno dla dzieci w wieku przedszkolnym, jak i tych, które umieją już czytać i pisać. To zbiór ciekawych pomysłów: rebusów, wykreślanek, rymowanek, które w atrakcyjny sposób zachęcają dzieci do ćwiczeń.