Rękawice sensoryczne

Rękawice sensoryczne. Pomoce SI

140,00 zł
Brutto

Komplet 4 sztuk rękawic sensorycznych, to doskonała pomoc w terapii integracji sensorycznej. Służą, jako pomoc terapeutyczna, do masowania, stosowane są w celu stymulacji układu dotykowego i proprioceptywnego.

Ilość

Zestaw rękawic sensorycznych

Rękawice sensoryczne to niezastąpiona pomoc terapeutyczna. Są przeznaczone do zabawy, masażu oraz stymulacji poprzez dotyk. Są stosowane w terapii sensorycznej dzieci i osób dorosłych z różnymi zaburzeniami. W komplecie znajdują się 4 rękawice w różnych kolorach. Każda z nich ma także inną fakturę, co zapewnia skuteczną i efektywną stymulację. Zapewniają także inne wrażenia dotykowe.

Rękawice do masażu sensorycznego — właściwości i zastosowanie

Dzięki różnym fakturom, które mają rękawice, świetnie stymulują zmysł dotyku. Korzystając z nich, dzieci uczą się je rozróżniać. Taka forma terapii działa również uspokajająco i wyciszająco. Mogą one być niezwykle pomocne w terapii dzieci i dorosłych, którzy mają problem z poradzeniem sobie z emocjami. Rękawice są także świetnymi pomocami w rozwoju umiejętności motorycznych. Dzięki nim możliwe jest ćwiczenie chwytania, łapania czy manipulowania przedmiotami. Można z nich korzystać również w wodzie. Służą także, jako pomoc terapeutyczna, do masowania, stosowane są w celu stymulacji układu dotykowego i proprioceptywnego.

Jak korzystać z rękawic do masażu sensorycznego?

Rękawice świetnie sprawdzają się także podczas wykonywania masażu sensorycznego. Aby go zrobić, należy wybrać odpowiednią teksturę. Masaż taką rękawicą działa odprężająco, a także regenerująco. Pozwala zmniejszyć napięcie mięśniowe, a także dolegliwości bólowe. Masaż może być wykonywany na różnych partiach ciała, w zależności od konkretnych potrzeb pacjenta. Rękawice sensoryczne to także ciekawy sposób na urozmaicenie wspólnych zabaw z dzieckiem. Rozwijają wyobraźnię oraz kreatywne myślenie. Można z nich korzystać zarówno podczas terapii, jak i w domu. Są wykonane z bezpiecznych i trwałych materiałów odpornych na uszkodzenia. Wewnątrz znajduje się miękka podszewka, która nie podrażnia dłoni.

Rękawice do masażu sensorycznego w sklepie Liger

Rękawic sensorycznych nie mogło zabraknąć w ofercie sklepu internetowego Liger. Znajdziesz w nim różne materiały edukacyjne oraz pomoce terapeutyczne. Są to produkty najwyższej jakości wyłącznie od znanych i cenionych producentów. Starannie dobieramy asortyment dostępny w ofercie, aby spełniał on wszelkie oczekiwania. Nasze produkty są niezastąpione w pracy logopedy, terapeuty czy nauczyciela. Chętnie wybierają je także świadomi rodzice, którzy chcą ćwiczyć umiejętności swoich dzieci.

Rękawice sensoryczne - dane techniczne:

Komplet składa się z 4 sztuk rękawic.

Polecamy w terapii SI.

Uprzejmie informujemy, że na podstawie ustawy z dnia 6 września 2001 roku Prawo Farmaceutyczne (Dz.U. nr 126, poz. 1381 z późn. zm.)

produkty lecznicze i wyroby medyczne nie podlegają zwrotowi.

Zobacz także: gniotki antystresowe, piłeczki sensoryczne oraz inne zabawki do rozwoju motoryki małej

Specyficzne kody

Podobne produkty