Piłeczka antystresowa - terapeutyczny gniotek

16,00 zł
Brutto

Prezentowana piłeczka antystresowa - tęczowy gniotek, jest wykonana z elastycznego tworzywa.

Ilość

Gniotek antystresowy w sklepie Liger

Prezentowany gniotek antystresowy jest wykonany z elastycznego tworzywa. Po ściśnięciu gniotka antystresowego, pojawiają się kolorowe bąbelki i wypustki. Dodatkową atrakcją jest to, że bąbelki przybierają różne odcienie. 

Rola gniotka antystresowego w rozwoju dziecka

Gniotek antystresowy jest wykorzystywany w terapii stresu oraz do usprawniania motoryki małej oraz zwiększania siły uścisku. Dzięki kolorowemu i ciekawemu wyglądowi gniotka antystresowego, każde dziecko chętnie podejmie pracę nad ćwiczeniem palców, dłoni i nadgarstka. Z doświadczenia wiemy, że gniotek antystresowy znakomicie sprawdzi się podczas zajęć terapeutycznych z dziećmi ze spektrum autyzmu, dostarczając im wiele bodźców i zapewniając świetną zabawę.

Dla kogo przeznaczony jest gniotek antystresowy

Gniotek antystresowy przeznaczony jest dla dzieci powyżej 3 roku życia. Mogą go wykorzystywać również osoby dorosłe w celu redukcji stresu. 

Gniotek antystresowy znakomicie sprawdza się w terapii ręki, stresu oraz podczas swobodnych ćwiczeń w domu.

Piłeczka sensoryczna dla dzieci z nadpobudliwością

Gniotek antystresowy jest w stanie zmniejszyć poziom stresu i wyładować energię u dzieci zmagających się z nadpobudliwością psychoruchową lub autyzmem, u których często obserwuje się frustrację związaną z brakiem możliwości kontrolowania swoich odruchów. Dlatego też nasz gniotek, bardzo korzystnie sprawdzi się w odwróceniu uwagi dziecka i wyładowania nadmiernej energii.

Zabawy gniotkiem antystresowym 

Ten prosty, przyjemny w użytkowaniu gniotek antystresowy może pomóc nie tylko dziecku, ale także osobom dorosłym. Wraz z uregulowaniem uścisku można  zredukować poziom stresu. 

Wspólne zabawy z dzieckiem z wykorzystaniem gniotka sensorycznego są nie tylko formą wsparcia dla rozwoju dziecka, lecz też doskonałym pomysłem na spędzenie czasu. Zabawy w chowanie i szukanie gniotka, rzucanie nim do siebie lub znajdowanie jemu nowych zastosowań to doskonały sposób, aby wypełnić sobie razem z dzieckiem długie godziny.

Piłeczka sensoryczna w sklepie Liger - korzyści

Gniotek antystresowy dostępny w sklepie Liger jest wyjątkową pomocą sensoryczną w rozwoju motoryki małej i kształtowaniu zdolności manualnych dziecka. Decydując się na zakup gniotka antystresowego mogą Państwo liczyć, że produkt będzie w pełni dla dziecka. Ponadto  kolorowe bąbelki pojawiające się po ściśnięciu piłeczki uatrakcyjnią zabawę. 

Zapraszamy również do zapoznania się z ofertą piłeczek sensorycznych oraz kołdrami obciążeniowymi dla dzieci.

Specyficzne kody

Podobne produkty