


Pomoc do ćwiczeń oddechowych - football, to znakomita pomoc, a jednocześnie forma zabawy dla dzieci podczas terapii logopedycznej.
Pomoc do ćwiczeń oddechowych - pusteball, to znakomita pomoc, a jednocześnie forma zabawy dla dzieci podczas terapii logopedycznej. Gra polega na dmuchaniu piłeczki przez słomkę, tak aby trafiła ona do bramki przeciwnika. Dzięki otworom po bokach słomkę można wkładać zarówno nad swoją bramką, jak i po bokach boiska. Mały pacjent nie tylko będzie się znakomicie bawił, ale też usprawni układ oddechowy oraz mięśnie ust, które są niezwykle ważne w procesie rozwoju mowy.
Pomoc do ćwiczeń oddechowych (boisko) wykonana jest z drewna, co zapewnia jej solidność i trwałość. Siatki zaś są w drewnianych ramkach.
Zestaw zawiera:
- boisko drewniane
- piłeczkę
- dwie bramki
- dwie słomki.
Do gry używa się zwykłych słomek, co zapewnia dzieciom dodatkową higienę i daje możliwość powiększania liczby graczy.
Rekomendowany wiek: 3+
Wymiary: 36 x 24 x 7,5 cm
Deklaracja zgodności CE
Polecamy w terapii logopedycznej.
Zadania usprawniają procesy myślowe, rozwijają podstawowe funkcje umysłowe, rozwijają lewopółkulowe poznawcze umiejętności oparte na strategiach symultanicznych (prawopółkulowych) i sekwencyjnych (lewopółkulowych).
Szereg jest ciągiem elementów ustawionych obok siebie w linii prostej. Szeregowo tworzymy naszą wypowiedź, zarówno w języku mówionym, jak i pisanym.
Nowe wydanie - w dużym formacie z kolorową wkładką do wycięcia!
Wibrator logopedyczny Rerek - zestaw z łopatkami to najbardziej znany produkt do terapii wibracyjnego rotacyzmu.
KATEGORYZACJA ATEMATYCZNA - Rzeczowniki Etap 1. Wskazówka
Praca dotyczy bardzo istotnej i doniosłej społecznie problematyki, jaką stanowi prezentacja rozmaitych form wspomagania procesu komunikacji osób z autystycznym spektrum zaburzeń (ASD).
Kolorowy krokodyl to zabawka edukacyjna, która pomoże w nauce alfabetu. Układając klocki tak, aby powstał krokodyl dziecko układa alfabet. Można więc na początku po prostu bawić się nim jak zwykłą układanką, a można też przy pomocy krokodyla rozpocząć naukę alfabetu.
Ćwiczenia planowania ruchu ręki przygotowują do nauki pisania, stymulują sprawność manualną oraz koordynację wzrokowo-ruchową.
Strategie uczenia dzieci o zaburzonym rozwoju, w tym ze spektrum autyzmu, ciągle ewoluują, ale tych najbardziej efektywnych jest cały czas bardzo mało. Wśród nich są te, które wykorzystują historyjki obrazkowe.
Terapia jąkania to poradnik dla logopedów prowadzących zajęcia z osobami jąkającymi się. Książka ta nie jest zbiorem teoretycznych rozważań ale zawiera mnóstwo ciekawych i sprawdzonych w praktyce metod i ćwiczeń, które można wykorzystać w gabinecie logopedycznym, a także w warunkach szkolnych. Autor publikacji ukończył specjalistyczny kurs terapii u Charlesa Van Ripera, który uznawany jest za niekwestionowany autorytet w dziedzinie jąkania.
Książka ta stanie się - dla logopedów rozpoczynających pracę z osobami jąkającymi - niezwykle przydatna, zaś dla specjalistów już prowadzących taką terapię, będzie narzędziem skutecznej, ciekawej i satysfakcjonującej pracy.
W książce tej znajdziemy wskazówki do pracy i program terapeutyczny dla dzieci z lekkim, umiarkowanym i znacznym problemem jąkania. Najważniejsze momenty w terapii zilustrowane są fragmentami dialogów logopedy z pacjentem. Publikacja stanowi także inspirację dla logopedów, którzy na jej bazie mogą budować własne zabawy i wdrażać do terapii autorskie pomysły, dostosowując się tym samym do potrzeb dziecka.
Dużym atutem tej pozycji jest także - dzięki specjalnie dobranemu materiałowi i ćwiczeniom - możliwość wykorzystywania programu dla dzieci ze znacznym jąkaniem do pracy z młodzieżą, a nawet osobami dorosłymi. Autor książki podkreśla także znaczenie profilaktyki i wczesnej interwencji, okazuje się bowiem, że często u młodszych dzieci nie jąkających się bardzo, problem nie utrwala się i pomagają ćwiczenia profilaktyczne. Bardzo ważnym elementem w książce jest także wyeksponowanie idei modyfikacji jąkania w trakcie zająknięcia. Znakomicie został tu przedstawiony proces trudnej formy jąkania w łagodną, nie zakłócającą komunikacji.
Autor: Carl W. Dell Jr.
Objętość: 150 stron
Format: B5
Polecamy w terapii logopedycznej. Świetna pomoc w terapii jąkania dzieci i młodzieży.
Moje Pierwsze Słowa powstały z myślą o małych dzieciach – w wieku od 6 miesiąca do lat 3, są przeznaczone do wspólnej zabawy dziecka z rodzicami. Zaproponowane tu gry uczą poprzez zabawę: wspomagają rozwój mowy dziecka i – w następnym etapie – ułatwiają naukę czytania.
Zestaw składa się z 40 kartoników o wymiarach 10x15 cm, 42 etykietek ze zdaniami oraz 8 etykietek z wyrażeniami przyimkowymi.
Pomoc służy do stymulacji lewopółkulowego przetwarzania sekwencji wzorów. Polecana szczególnie dla dzieci z zaburzeniami komunikacji językowej, zagrożonych dysleksją oraz dzieci dwujęzycznych.
Czytam i zadaję pytania to znakomita pomoc w doskonaleniu czytania oraz rozumienia tekstu. Zeszyt zawiera ćwiczenia czytania ze zrozumieniem na poziomie podstawowym. Ćwiczenia zintegrowane są z serią "Moje sylabki".
Część teoretyczna tego opracowania ma na celu przybliżenie nauczycielom, logopedom, a także rodzicom pojęcia świadomości fonologicznej i jej znaczenia w opanowaniu umiejętności czytania i pisania.
Zagadki zebrane w teczce to krótkie wierszyki zapisane na kartonikach, które po rozcięciu mieszczą się w dłoni.
Pomoc do ćwiczeń oddechowych - football, to znakomita pomoc, a jednocześnie forma zabawy dla dzieci podczas terapii logopedycznej.