Rozwój matematyczny dzieci w wieku przedszkolnym

248

Każde dziecko ma inne zdolności i upodobania. Niektóre trudno zagonić do nauki czytania, a niektóre bronią się przed  tabliczką mnożenia. Jedno wyrośnie nam na nauczyciela języka polskiego, drugie na inżyniera, a trzecie bez problemu dostanie się na studia artystyczne lub wychowania fizycznego. W nauczaniu nie chodzi o to, aby do czegoś dziecko zmuszać – ono nie musi być dobre we wszystkim. Aby jednak odpowiednio mogło zinterpretować własną sprawność i przede wszystkim właściwie się rozwijało, należy zadbać, żeby podstawy nauki nie sprawiały mu zbytniej trudności. W tym także podstawy często znienawidzonej przez dzieci matematyki.

Rozwój matematyczny jest jak wiemy bardzo istotny dla ogólnego procesu dorastania dziecka. W tym celu sklep Liger przygotował dla Państwa cały zestaw pomocy dydaktycznych i edukacyjnych, które świetnie uzupełnią zarówno dziecięcy pokój, jak i sale przedszkolne.

Wszystkie produkty z zakresu zabawek i pomocy edukacyjnych i dydaktycznych znajdą Państwo w zakładce DLA PRZEDSZKOLI.

Klocki, gry, układanki - czyli nauka przez zabawę

KLOCKI MATEMATYCZNE 36 ELEMENTÓW

Klocki matematyczne to idealna pomoc dydaktyczna dla nauczycieli. 36 drewnianych tabliczek z liczbami i kolorowymi kropeczkami zachęci do nauki liczenia już czteroletnie dziecko.

pomoce dydaktyczne dla nauczycieli
UKŁADANKA LOGICZNA MAGICZNA KOSTKA

Ta 7-częściowa kostka to bardzo prosta zabawka edukacyjna, odmiana popularnej kostki Rubika. Mobilizuje do twórczego myślenia oraz rozwija zdolności manualne. Takie i podobne zabawki znajdą Państwo również w dziale MOTORYKA MAŁA, gdzie zostały zgromadzone pomoce służące usprawnieniu zdolności manualnych małych rączek.

zabawki edukacyne Liger

LICZYDŁO DUŻE

Liczydło jest ulepszoną wersją tej klasycznej pomocy dydaktycznej. Wzbogacone jest o elementy magnetyczne oraz dodatkowe trzy szeregi kostek z ilustracjami zwierząt, owoców, warzyw, symboli i zabawek. Liczydło rozwija myślenie matematyczne, werbalne i niewerbalne. Z pewnością ułatwi współpracę nauczyciela z dziećmi.pomoce dydaktyczne dla nauczycieli Liger

NAUKA UŁAMKÓW - POMOC DYDAKTYCZNA

Drewniane koło podzielone na części z ułamkami ułatwi naukę ułamków. Kolorowa, wygodna plansza stymuluje też narząd wzroku. Pomoc przydatna zwłaszcza w placówkach przedszkolnych.pomoce dydaktyczne dla dzieci - sklep Liger

CYFERKI JEŻ

Cyferki – Jeż to sympatyczna zabawka edukacyjna, która sprawi, że liczenie będzie przyjemnością. Dziecko poprawi też m.in. zmysł koncentracji i rozróżnianie kolorów. Zabawka edukacyjna idealna na prezent oraz dla wyposażenia sal przedszkolnych. Podobne zabawki edukacyjne i pomoce dostępne są również w dziale ZABAWKI KREATYWNE.

wyposażenie dla szkół i przedszkoli

LICZĘ I DODAJĘ

Liczę i dodaję i…bawię się! Wciągająca gra edukacyjna-puzzle ma taki właśnie cel. Poprzez dodawanie poszczególnych elementów z obrazkami owoców i liczb dzieci rozwijają umiejętność liczenia, usprawniają pamięć oraz koncentrację. Zabawka edukacyjna polecana jest dla dzieci od 5 roku życia.

Inne gry edukacyjne znajdą Państwo również w dziale GRY EDUKACYJNE


wyposażenie sali przedszkolnej

UKŁADANKA Z CYFRAMI RĘCE I STOPY

Ta edukacyjna układanka to dobra pomoc dydaktyczna dla rodziców, pedagogów i nauczycieli. Nie tylko usprawnia umiejętność liczenia, ale też pozwala poznać budowę ludzkich dłoni i stóp.

zabawki edukacyjne
Tablica interaktywna - pomoce dydaktyczne dla nauczycieli

Chcemy też Państwu zaproponować zestaw ćwiczeń na tablicę interaktywną:

UCZEŃ NA START zawiera m.in. 685 ćwiczeń interaktywnych, aż 150 stron kart pracy do wydruku, pomoce dydaktyczne, przewodnik i program do pracy indywidualnej i grupowej. Tu już mamy nie tylko wspomaganie matematycznego rozwoju, ale także czytania i pisania. UCZEŃ NA START zalecany jest jako pomoc dla nauczycieli klas I-III i nauczycieli przedszkoli.

pomoce dydaktyczne dla nauczycieli - wykorzsytanie tablicy interaktywnej

Tablice interaktywne spotykają się z dużym zainteresowaniem wśród nauczycieli - warto pomyśleć, jak można w ciekawy sposób wykorzystać to narzędzie, by móc zaproponować swoim podopiecznym jeszcze ciekawsze zajęcia, na których nauczą się więcej dzięki pobudzeniu zaangażowania.

Chcąc wyjść naprzeciw Państwa oczekiwaniom staramy się, aby nasz asortyment oparty był na produktach ekologicznych, wykonanych z wysokiej jakości materiałów i wolnych od sztucznych barwników. Nasze zabawki edukacyjne i pomoce dydaktyczne gwarantują Państwa dzieciom pomoc w rozwoju matematycznym oraz najlepszą formę nauki poprzez zabawę.

Comments (0)

No comments at this moment
Only registered and logged customers can add comments