Sprawdzone i bezpieczne – wybrane najlepsze zabawki, gry i pomoce sensoryczne

40

✅ Wspomniane pomoce pomagają kształtować zdolności ruchowe, doskonalić zmysły, rozwijać struktury poznawcze i uczyć umiejętności funkcjonowania w grupie rówieśniczej.Pomoce sensoryczne, zabawki, gry zręcznościowe to szeroka grupa produktów, wspierających rozwój różnych sfer psychofizycznych, ale także zapewniających wszechstronny rozwój każdemu dziecku. Wspomniane pomoce pomagają kształtować zdolności ruchowe, doskonalić zmysły, rozwijać struktury poznawcze i uczyć umiejętności funkcjonowania w grupie rówieśniczej.


✅ Sprawdzone produkty sensoryczne zapewniają beztroską zabawę połączoną z efektywnym rozwojem emocjonalnym, zmysłowym, poznawczym, manualnym i zręcznościowym. Pomoce sensoryczne można dopasować do zainteresowań dziecka, dla każdego można znaleźć coś ciekawego niezależnie od wieku.
Należy podkreślić, że na pierwszym miejscu stawiać należy bezpieczną zabawę, rozwój i radość dzieci.. Oto kilka naszych propozycji:

➡️ 1.    MEGA KOSTKA MANIPULACYJNA Z ZAPIĘCIAMI. POMOC SENSORYCZNA – zabawka służąca do rozwinięcia u dziecka zdolności manualnych rąk za pomocą różnych ćwiczeń. Ćwiczenia te to nic innego jak przewlekanie, zapinanie i odpinanie guzików, zatrzasków, rzepów, otwieranie i zamykanie ruchomych elementów znajdujących się w każdym przedmiocie umieszczonych na kostce na czterech ścianach w postaci zwierzątek, czy za pomocą drzewka. Dziecko za pomocą tych ćwiczeń ma dojść do pierwszej warstwy poszczególnego przedmiotu wgłębiając się w jego warstwy. Zabawka również rozwija dziecko pod kątem logicznego myślenia, cierpliwości nad wykonywanym zadań.

➡️ 2.    RYBKI SENSORYCZNE Z WĘDKĄ. POMOC SENSORYCZNA – Pomoc i zabawka polegająca na wyćwiczeniu umiejętności chwytania przedmiotów za pomocą innego przedmiotu tutaj wędki. Dziecko ma za zadanie za pomocą wędki i linki oraz namagnesowanego haka, złapać rybkę, która posiada wbudowany magnes, reagujący z hakiem. Każda rybka została wykonana z pianki i licznych wypustek.Każda rybka ma otwierany pyszczek, do którego można włożyć wszelkie inne pomoce dydaktyczne, aby urozmaicić zajęcia tego rodzaju. Zabawka rozwija dziecko także pod kątem koordynacji wzrokowo- ruchowej, treningu refleksji i szybkiej orientacji wzrokowej.

➡️ 3.    SKACZĄCY PAJĄK/ SKACZĄCA ŻABKA. KREATYWNA POMOC I ZABAWKA – zabawka służąca do ćwiczeń dłoni, dziecko może mieć wpływ na zachowanie pająka zachowując dystans do niego. Zabawka ta jest wprawiana w ruch za pomocą sprężonego powietrza, które jest dostarczane wężykiem z pompki do zabawki. Dzięki naciskaniu wspomnianej pompki, pająk lub żabka się przemieszcza (za pomocą ruchomego elementu), który reguje na ścisk balonika czyli prostej pompki. Zabawka ta umożliwia kreatywne spędzenie czasu z rówieśnikami urządzając z nimi wyścigi, w których każdy zawodnik ma swojego faworyta. W przypadku SKACZĄCEGO PAJĄKA dodatkowo został pokryty miłym i puszystym materiałem w dotyku, co powoduje nie co większe wrażenia dotykowe u dzieci. Żabkę można wykorzystać w plenerze..

➡️ 4.    BERET SENSORYCZNY Z POMPKĄ – DYSK SENSORYCZNY – przyrząd do ćwiczeń bez konieczności wykonywaniem jakiegokolwiek zdecydowanego ruchu. Na urządzeniu można stać, siedzieć lub nawet leżeć ;) Na dysku zostały zaprojektowane i umiejscowione wypustki powodujące większe odczucie receptorów znajdujących się w mięśniach. Na przedmiocie można ćwiczyć równowagę, przechodzenia z jednej nogi na drugą, siedząc na nim. Właśnie dzięki wykorzystaniu dysku poprawia się ukrwienie i wzmacniają się mięśnie poszczególnych części ciała. Do urządzenia została dołączona pompka, aby móc łatwo i sprawnie wpompować odpowiednią ilość powietrza, tak aby dysk był bardziej miękki, a zależnie od potrzeb twardy, w stosunku do wykonywanego ćwiczenia.➡️ 5.    TRENER DŁONI DO REHABILITACJI (SŁABY/ ŚREDNI/ MOCNY) – pomoc potrzebna do ćwiczeń ruchów dłoni, u osób mających problem z dłońmi w codziennej egzystencji. W zależności od potrzeb i możliwości fizycznych trener został wykonany z materiału mniej lub bardziej rozciągliwego, dzieląc go na trzy skale trudności. Jego uniwersalny rozmiar i znaczna ilość otworów daje możliwość wykorzystywania go przez wszystkich potencjalnych użytkowników niezależnie od wieku. Przeprowadzane dzięki udziału naszego trenera ćwiczenia polegają na  ukształtowaniu mięśni nadgarstka, palców, które są potrzebne do realizacji funkcji życiowych. Przydaje się w realizacji różnych procesów terapeutycznych także dla osób starszych.

➡️ 6.    ALE JAJO! – GRA ZRĘCZNOŚCIOWO – LOGICZNA – gra opiera się o logiczne myślenie, realizujemy ją poszukując brakującego koloru, który jest podany za pomocą zagadki w formie pisemnej i obrazkowej. W grze jest ważny też refleks, podczas wykonywanej czynności. Dziecko ma za zadanie w miarę szybko dobrać odpowiednio brakujące jajko, do uzupełnienia zbioru jajek. Na karteczkach zostały naniesione zbiory, które trzeba skompletować. Gra rozwija u dziecka koordynację na drodze oko-ręka, koncentrację, przewidywanie ruchów.


➡️ 7.    GRA EDUKACYJNA – KLUCZ I SIĘ UCZ – gra ucząca szybkie kojarzenie informacji. Grę można wykorzystywać na 2 sposoby. W pierwszym każdy uczestnik ma za zadanie odczytać i zrozumieć wygląd kształtu klucza, a następnie wybierając z zestawu mu przydzielonych kluczy ma za zadanie odpowiednio go dopasować. Drugi wariant obejmuje bardziej rolę ćwiczenia pamięci. Dziecko ma za zadanie ułożyć klucze (pod kątem kolejności kolorów), które zapamięta z losowo wyciągniętej karty. W każdej z dwóch wersji zawodnik musi zrobić to najszybciej, żeby go nie wyprzedziła konkurencja. Gra umożliwia naukę zapamiętywania wzorów i schematów, zbliżonych do siebie, różniących się jedynie drobnymi detalami. Właśnie ta gra ćwiczy dziecko pod kątem rozróżniania od siebie elementów, precyzji rąk, spostrzegania, pamięci.


➡️ 8.    GRA ZRĘCZNOŚCIOWA – LATAJĄCE KRASNALE – gra pomaga wyćwiczyć maksymalne opanowanie wykonywanych ruchów dłoni i zręczności. Zadaniem każdego dziecka biorącego udział w tej grze jest wrzucenie swojego krasnala (swojego koloru) w odpowiedni otwór (tego samego koloru co krasnal) z pośród wielu kolorowych otworów, przeznaczonych dla poszczególnych graczy. Aby móc to wykonać każde dziecko ma swoją drewnianą trampolinę, na której umieszcza swojego krasnala na jednym jej końcu. Na drugim końcu trampoliny musi odpowiednio i zdecydowanym ruchem ręki ją nacisnąć, aby krasnal poleciał w pole z otworami. Oczywiście można sobie zwiększać zakres trudności oddalając trampoliny od pola z otworami. Przy tej grze dziecko rozwija zręczność, spostrzegawczość, kształtuje mięśnie pewnych części dłoni.   

                                  

Podsumowując, dzieląc się widzą i doświadczeniem oferujemy wybór pomocy, które zapewnią dzieciom radosną zabawę i pomogą w prawidłowym rozwoju. Taka forma spędzania czasu jest dla dzieci pożyteczna i zdrowa.

Comments (0)

No comments at this moment
Only registered and logged customers can add comments

Sklep Liger - Pomoce dydaktyczne, edukacyjne i terapeutyczne

Oferujemy specjalistyczne pomoce dydaktyczne, logopedyczne, terapeutyczne i edukacyjne. W naszym asortymencie znajdziesz gry logopedyczne, zabawki kreatywne, sprzęt do integracji sensorycznej, pomoce dydaktyczne przedszkole itd. Dodatkowo oferujemy następujące produkty: sala doświadczania świata, pomoce montesorri oraz interesujące pomysły na prezent. Zapraszamy do zakupów na Liger.net.pl - specjalistyczne pomoce terapeutyczne, logopedyczne i sensoryczne.