Zielone światło dla ekologii. Drewniane pomoce i zabawki

446

Obecnie panuje rodzaj mądrej mody, mianowicie mody na ekologię. Znacznie wzrosła nasza świadomość, co do wpływu człowieka na środowisko, i na odwrót. Coraz częściej zaopatrujemy się w zdrowe jedzenie, staramy się wybierać odzież z naturalnych tkanin, zwracamy również uwagę na skład szamponów, kremów czy kosmetyków do makijażu. Wszelkie akcje proekologiczne otwierają nam oczy na zanieczyszczenia środowiska, które szkodzą ludziom i zwierzętom.

Bezpieczne zabawki ekologiczne w naszym sklepie

My również żyjemy w zgodzie z naturą. Dlatego pomoce, zabawki i akcesoria, które Państwu oferujemy posiadają atesty CE i w większości są wykonane z wysokiej jakości drewna. Wszystkie produkty bowiem trafiają w ręce Państwa dzieci – czy to zabawki kreatywne, czy to pomoce logopedyczne, pedagogiczne bądź psychologiczne. Dzieci powinny bawić się zabawkami, które nie zawierają sztucznych barwników. Maluchy często przecież biorą zabawki do buzi, w związku z czym produkty powinny być przebadane pod względem toksyczności w kontakcie ze śliną dziecka.

Również profesjonaliści (logopedzi czy psychologowie) - najlepiej byłoby, gdyby posługiwali się pomocami ekologicznymi.  W naszym sklepie łączymy ekologię z tradycją. Postawiliśmy na pomoce i zabawki, które starsze pokolenie zna pod postacią przybijanek, przeplatanek czy tradycyjnych klocków. Są to pomysły już sprawdzone, popularne i powszechnie lubiane. Nasze produkty posiadają atesty CE oraz wykonane są z wysokiej jakości tworzywa.

Polecane pomoce dydaktyczne z oferty Liger

Drewniany Jeżyk

Zabawka zawiera 41 elementów i podstawkę z 16 otworami. Elementy wkłada się do otworów w podstawce, tworząc przeróżne kombinacje brył przestrzennych. Jeżyk rozwinie pamięć wzrokową i orientację przestrzenną oraz zdolności manualne. Ulepszy również koordynację wzrokowo-ruchową, udoskonali kompetencje matematyczne.

Jeżyka polecamy zwłaszcza placówkom przedszkolnym i terapeutom.
pomoce dydaktyczne dla nauczycieli

Zjawiska pogodowe

Są to duże, drewniane tablice, w których umieszczone są elementy, takie jak słoneczko, tęcza lub drzewko. Można je łatwo wyjąć z tablic. Zabawka zachęci dziecko do poznania wszelkich zjawisk pogodowych, ucząc szacunku do przyrody. Będzie to tym łatwiejsze, że do zestawu dołączona jest książeczka Opowiadania na słoneczne i deszczowe dni autorstwa Marii Greń, którą można np. czytać na głos i jednocześnie ilustrować opowieść drewnianymi elementami. Zjawiska pogodowe sprawią, że dziecko pozna świat przyrody, przygotuje się do nauki czytania oraz rozwinie sprawność manualną.

Zjawiska pogodowe polecamy głównie pedagogom i nauczycielom.


ekologiczne zabawki kreatywne

zabawki drewniane ekologiczne

Domino obrazkowe Pogoda

Podobne zastosowanie ma Pogoda – drewniane domino obrazkowe. Składa się z 30 plakietek (na każdej jest obrazek płatka śniegu, słoneczka itp.) oraz lnianego woreczka, w którym można bezpiecznie przechowywać Domino. Pozwoli ono zdobyć potrzebną wiedzę o zwierzętach i ogólnym świecie przyrody. Oprócz tego dziecko będzie miało okazję poćwiczyć spostrzegawczość oraz nauczy się rozumienia symboli graficznych.

Domino polecamy zarówno terapeutom jak i rodzicom, do wspólnej zabawy z dzieckiem.

ekologiczne zabawki dla dzieci

Zabawka motoryczna Kółka zębate

Zabawka jest przeznaczona dla dzieci już w wieku 2 lat. Składa się z 13 kolorowych części, które trzeba złożyć tak, aby zadziałał cały mechanizm kół zębatych. Niepozorna zabawka bardzo dobrze kształtuje świadomość form i kolorów, rozwija kreatywność i sprawność manualną. Jest pomocna przy terapii ręki czy terapii SI.

Dedykujemy ją rodzicom oraz terapeutom.

ekologiczne pomoce dydaktyczne

Balansujący krokodyl - ekologiczna zabawka

Dużo radości sprawi trzylatkowi Balansujący krokodyl. Ta ekologiczna zabawka złożona jest z drewnianego krokodylka, kolorowych wałków oraz kostki do rzucania. Rzut kostką decyduje o kolejności układania elementów na krokodylu. Trzeba uważać, aby kołyszący się zwierzak nie zrzucił z siebie wałków. Zabawa jest wciągająca, poza tym balansujący krokodyl pomoże dziecku rozwinąć koncentrację oraz sprawność manualną.

Polecamy zabawkę rodzicom, terapeutom (przydatne w terapii ręki) oraz placówkom przedszkolnym.


pomoce dydaktyczne dla nauczycieli - sklep liger

Drewniany zegar edukacyjny

Nauka godzin to umiejętność, którą mogą nabyć już pięciolatki. Będzie im łatwiej, jeśli zaczną naukę z własnym, dużym, kolorowym zegarem o przejrzystym układzie godzin i minut. Wskazówki mają też wygodną funkcję – pokazując godzinę 8 rano, jednocześnie informują, że jest to godzina 20 wieczorem (a to zróżnicowanie sprawia często dzieciom problemy).

Tę pomoc dydaktyczną polecamy, jako wyposażenie dziecięcego pokoju, sali przedszkolnej, oraz gabinetu terapeuty – gdyż zegar sprawdza się, jako pomoc w terapii SI.


pomoce edukacyjne dla nauczycieli

Drewniane przewlekanki

Tradycyjna zabawka u nas pod postacią kostki sera z myszką w środku oraz jabłka. Te pomoce zręcznościowe uczą jak wykorzystywać pokłady wyobraźni i kreatywności. Ponadto kształtują logiczne myślenie oraz zdolność manipulacji – wpłynie to bardzo korzystnie na dzieci uczęszczające na terapię ręki.
Zabawka nadaje się dla dzieci już od 3 roku życia.

Dedykujemy rodzicom, terapeutom oraz nauczycielom przedszkolnym.

eko zabawki drewniane

zabawki kreatywne eko

Pomoce zręcznościowe zwierzątka z kulą

Ślimak, biedronka oraz żółw z kulą to ręcznie malowane, kolorowe pomoce drewniane. Generalnie chodzi o to, aby tocząc zabawkę (każda na kółkach w postaci mniejszych kul) nie strącić z niego dużej kuli stanowiącej grzbiet zwierzątka. Kula również się obraca – przeciwnie do ruchu kół. Sposób zabawy zależy już od pomysłowości dziecka.

Pomoc usprawnia zdolność manipulacji, rozwija koordynację oko-ręka oraz kształtuje kreatywność dziecka. Polecamy ją dla dzieci od trzeciego roku życia. Produkt dedykujemy terapeutom (terapia ręki) oraz rodzicom czy placówkom przedszkolnym.

zabawki drewniane

pomoce dydatkwyczne - zabawki drewniane


ekologiczne zabawki z drewna sklep Liger

Drewniane kastaniety Zwierzątka

Ta pomoc będzie doskonałym "asystentem'' logopedy. Drewniana kaczuszka, żabka i biedronka to muszelki połączone sznureczkiem, które wkłada się między palce. Uderzane o siebie wydają charakterystyczny dźwięk – nie ostry tak jak w przypadku blaszanych kastanietów, tylko łagodny i przyjemny dla ucha.

Kastaniety uczą poczucia rytmu, która to umiejętność nie tylko przyda się małym muzykom, ale również dzieciom z wadą wymowy (lub jako profilaktyka). Poczucie rytmu korzystnie wpływa m. in na odpowiedni akcent i tempo mowy. Poza tym zabawa kastanietami wpływa pozytywnie na zdolności manualne dziecka.

Polecamy logopedom lub placówkom przedszkolnym.

Zabawki drewniane - ekologiczne zabawki Liger

Podobną role spełniają drewniane marakasy w postaci uśmiechniętych biedronek. Mogą być też wykorzystywane podczas zajęć muzycznych i logorytmicznych. Kształtują słuch fizyczny,a także przyczyniają się do rozwoju słuchu fonemowego. Produkt nadaje się dla dzieci od trzech lat. Tak jak kastaniety, marakasy dedykujemy logopedom oraz placówkom przedszkolnym.

eko zabawki dla dzieci

Drewniane owoce i warzywa do krojenia

Doskonałe dla małej kucharki lub kucharza. Bardzo kreatywna forma spędzania wolnego czasu oraz bezpieczniejsza forma pomagania rodzicom w kuchni. Uczy rozpoznawania kształtów, kolorów oraz rodzajów warzyw i owoców, a przy okazji może zachęci małego niejadka do zdrowych przekąsek?

Warzywa i owoce łączone są rzepami, mają żywe i przyjemne kolory. Zabawka świetnie sprawdzi się również w terapii ręki.

Polecamy rodzicom, terapeutom oraz placówkom przedszkolnym.


drewniane zabawki eko

Drewniany domek – układanka

Ta utrzymana w pięknej kolorystyce układanka składa się z podstawy i 15 klocków o różnych kształtach. Domek stworzony jest z bardzo dobrego jakościowo drewna liściastego. Pomalowany jest naturalnym woskiem. Układanka rozwija abstrakcyjne myślenie, percepcję wzrokową zdolności manualne oraz kreatywność.  Polecamy w terapii ręki oraz SI. 

Produkt dedykujemy rodzicom, terapeutom oraz przedszkolom.


ekologiczne zabawki z atestem ce

Drewniane puzzle warstwowe – etapy rozwoju marchewki

Puzzle przedstawiają króliczka, który hoduje marchewkę. Kolejne ich warstwy to następne etapy rozwoju warzywka – od posadzenia nasionka do wykopania i zjedzenia pięknej marchewki.

Puzzle rozwijają wiedzę dziecka na temat powstawania warzywa, uczą je szacunku do zwierząt i roślin oraz zachęcają do zdrowego odżywiania. Ponadto dziecko wyćwiczy cierpliwość, logiczne myślenie oraz rozwinie mowę opowieściową. Puzzle układać mogą już trzylatki. 

Polecamy rodzicom, logopedom oraz terapeutom.

zabawki drewniane z atestem ce

zabawki ekologiczne z ce

Drewniane puzzle-twarze

Świetną pomocą psychologiczno – logopedyczną są drewniane Puzzle – Twarze. Puzzle to cztery twarze z różnymi minami, które dodatkowo można mieszać i układać na nowo. Pomoc nie tylko rozwija kreatywność, ale też uczy rozpoznawać i nazywać swoje i czyjeś emocje. Mają z tym problem zwłaszcza dzieci ze spektrum autyzmu.

Pomoc zachęca też do formułowania wypowiedzi oraz pobudza empatię u dziecka. Puzzle mogą układać dzieci powyżej trzeciego roku życia.

Pomoc dedykujemy logopedom, psychologom i pedagogom.


pomoce dydaktyczne dla nauczycieli z atestem ce

Pierścień zręcznościowy

Tę zabawkę na pewno pamięta starsze pokolenie. Jest to świetna pomoc zręcznościowa, która rozwija percepcję wzrokową, motorykę ruchów ręki, zmysł równowagi, cierpliwość i dokładność. Poza tym potrafi kreatywnie zająć dziecku czas. Bardzo dobrze sprawdzi się w terapii SI.

Polecamy terapeutom oraz rodzicom.

zabawki drewniane eko z atestem


Zależy nam na tym, aby nasze pomoce i zabawki były bezpieczne i atrakcyjne wizualnie. Dlatego większość z nich jest malowana ręcznie. Korzystamy z produktów polskich ekologicznych marek takich jak Pilch czy Eko – leko. Chcemy, żeby nasze propozycje zachęcały również do poznania świata przyrody oraz życia w zgodzie z naturą. Dodatkowo - nasze pomoce mają wiele zastosowań - często jeden produkt stanowi idealny element wyposażenia sali przedszkolnej i pomocny gadżet dla logopedy lub psychologa, a jednocześnie jest dobrym pomysłem na prezent dla Państwa dziecka

Chcemy też zaznaczyć, że nasze zabawki i pomoce drewniane są ukłonem w stronę tradycji. Wszelkiego rodzaju przewlekanki, puzzle czy przybijanki są już sprawdzoną zabawką przez kilka pokoleń, a tym samym przez miliony dzieci.

Zapraszamy do naszego sklepu, a w szczególności do zakładki Pomoce i zabawki drewniane, gdzie znajdą Państwo produkty wymienione w naszym artykule oraz wiele innych.

Comments (0)

No comments at this moment
Only registered and logged customers can add comments

Sklep Liger - Pomoce dydaktyczne, edukacyjne i terapeutyczne

Oferujemy specjalistyczne pomoce dydaktyczne, logopedyczne, terapeutyczne i edukacyjne. W naszym asortymencie znajdziesz gry logopedyczne, zabawki kreatywne, sprzęt do integracji sensorycznej, pomoce dydaktyczne przedszkole itd. Dodatkowo oferujemy następujące produkty: sala doświadczania świata, pomoce montesorri oraz interesujące pomysły na prezent. Zapraszamy do zakupów na Liger.net.pl - specjalistyczne pomoce terapeutyczne, logopedyczne i sensoryczne.