Ekomatik - pomoc dydaktyczna

Ekomatik w edukacji wczesnoszkolnej. Pomoc dydaktyczna

970,00 zł
Brutto

Ekomatik w edukacji wczesnoszkolnej to innowacyjna i kreatywna pomoc ułatwiająca zapoznanie się z programowaniem oraz światem informatycznym. Kolorowe klocki zachęcają do podjęcia działań i zabawy.

Ilość

Ekomatik to pomoc dydaktyczna przeznaczona dla nauczycieli pracujących z dziećmi w wieku wczesnoszkolnym. Pomoc ta wychodzi naprzeciw oczekiwaniom współczesnego świata nauki, w którym ważna jest nie tylko wiedza ale także rozwijanie niezależnego myślenia, kształtowanie własnej osobowości oraz zdolności motorycznych.

Ekomatik kształtuje i rozwija u najmłodszych wyobraźnię, logiczne  i abstrakcyjne myślenie, osobowość, a także rozbudza ciekawość i entuzjazm do podejmowania nowych wyzwań. Nauka matematyki i programowania, staje się dla dziecka czystą przyjemnością, ponieważ nie jest ona kojarzona z nauką, a zabawą - a to uwielbiają przecież wszystkie dzieci. Klocki wykonane są z naturalnego drewna, zaś stonowane kolory nie prowadzą do przebodźcowania. Pomoc Ekomatik pozwala na stwarzanie sytuacji problemowych oraz pokazuje sposoby ich rozwiązania, a także sprawdzenie znalezionego rozwiązania.

Jest to pomoc holistyczna, która odpowiada na potrzeby rozwijania kompetencji przyszłości, jakimi są z pewnością programowanie oraz działania w sektorze informatycznym. Pomoc opatrzona została merytoryczną opieka i wsparciem prof. UP Henryka Kąkola, który potwierdza jego wartość dydaktyczną i innowacyjne podejście do edukacji.


Co rozwija pomoc?

- kompetencje matematyczno-informatyczne zgodne z podstawą programową,
- myślenie przestrzenne,
- zdolności społeczne, umiejętność pracy w grupie oraz rozwiązywanie konfliktów,
- koordynację wzrokowo-słuchowo-ruchową,
- sprawność motoryczną,
- cierpliwość.

Zawartość zestawu:

- drewniane pudełko ze specjalnymi siatkami,
- drewniane klocki w różnorodnych kolorach z liczbami,
- modele brył i płaskich figur,
- wybrane bryły platońskie,
- klocki-miarki,
- miarka centymetrowa,
- zestaw klocków do programowania,
- aplikacja zawiera ćwiczenia, prezentację multimedialną, testy kompetencji, przewodnik metodyczny ze scenariuszami zajęć w formacie PDF.

Dostęp do aplikacji pod adresem www.ekomatik.edu.pl

Polecamy, jako pomoc dydaktyczną dla szkół.

Zawartość:

Dostęp do aplikacji pod adresem www.ekomatik.edu.pl

  • drewniane pudełko zawierające specjalne siatki, drewniane klocki w różnych kolorach z wypisanymi liczbami, 
  • kostki do gry,
  • modele brył i figur płaskich, 
  • wybrane bryły platońskie, 
  • klocki-miarki,
  • miarka centrymetrowa, 
  • zestaw klocków do programowania, 
  • aplikacja zawiera: ćwiczenia, prezentacją multimedialną, testy kompetencji oraz przewodnik metodyczny zawierający scenariusze zajęć w formacie PDF.

Specyficzne kody