Gry logopedyczne - Dwie wieże i Kto prędzej
  • Produkt tymczasowo niedostępny

Gry logopedyczne - Dwie wieże i Kto prędzej

35,00 zł
Brutto

Gra przeznaczona jest do ćwiczeń artykulacji głosek sz, ż, cz, dż i s, z, c, dz.

Ilość
Produkt tymczasowo niedostępny


Gra przeznaczona jest do ćwiczeń artykulacji głosek sz, ż, cz, dż i s, z, c, dz.

"Kto prędzej" i "Dwie wieże" to gry logopedyczne mające na celu rozwój mowy dziecka w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym w zakresie poprawnej wymowy głosek, poszerzania słownika czynnego oraz rozwoju percepcji słuchowej, tak ważnej w nauce mówienia, czytania i pisania. W czasie gry dzieci uczą się wymowy poprzez zabawę ćwicząc dodatkowo spostrzeganie, pamięć wzrokową i słuchową, koncentrację uwagi oraz myślenie (klasyfikowanie przedmiotów).

Każda z prezentowanych gier posiada kilka wariantów, można więc dobrać odpowiednią formę zabawy w zależności od wieku dziecka, jego umiejętności czy ilości graczy. Gry można wykorzystać do zabawy w domu z rodziną, w szkole, w pracy terapeutycznej z logopedą. Ponadto są doskonałą pomocą zarówno do pracy indywidualnej z dzieckiem jak i do pracy grupowej. Gry są bardzo lubiane przez dzieci, bo to przecież świetna zabawa!
 
"Kto prędzej?" - gra przeznaczona jest do ćwiczeń artykulacji głosek sz, ż, cz, dż i s, z, c, dz oraz ich prawidłowego różnicowania artykulacyjnego i słuchowego. Gra składa się z 44 obrazków z głoskami sz, ż, cz, dż i 44 obrazków z głoskami s, z, c, dz. Gra posiada kilka wariantów, które urozmaicają jej wykorzystanie podczas terapii. Do gry potrzebna jest kostka, od 1 do 4 pionków dla każdego gracza.

Oprócz ćwiczeń poprawnej artykulacji głosek sz, ż, cz, dż oraz s, z, c, dz, dziecko rozwija też kreatywne myślenie, uczy się zdrowej rywalizacji oraz niezależnego podejmowania decyzji.

Polecamy w terapii logopedycznej oraz do utrwalania głosek w domu.

Specyficzne kody

Podobne produkty