Trzy gry edukacyjne - Skrzaty

Trzy gry edukacyjne - Skrzaty

45,00 zł
Brutto

Skrzaty to zestaw wesołych gier dla całej rodziny. Trzech skrzacich braci zachęca do zabawy i nauki. 

Ilość

Skrzaty to zestaw wesołych gier dla całej rodziny. Trzech skrzacich braci zachęca do zabawy i nauki. 

Zestaw może służyć do wielu zabaw w domu i w przedszkolu. Szczególnie przyda się do przyswojenia pojęcia zbiorów. W instrukcji znajduje się propozycja trzech gier, wystarczy jednak trochę fantazji, aby wymyślić własne zasady z udziałem skrzatów.

Gra I

Złap skrzata - rozrzucamy skrzaty tworząc okrąg. Karty z zadaniami układamy rewersem do góry. Pierwszy gracz bierze pierwszą kartę, czyta polecenie np. "złap skrzata, który ma wąsy" i odkłada ją na bok. W tym momencie każdy stara się odnaleźć jak najwięcej skrzatów spełniających ten warunek. Zdobycze układamy przed sobą. Wygrywa gracz, który zbierze najwięcej skrzatów.

Gra pozwala na przyswajanie pojęcia zbiorów.

Gra II

Wzory i kolory - skrzaty rozrzucamy na podłodze, karteczki ze wzorami układamy w stos rewersem do góry. Każdy z graczy dostaje po 1 kafelku, który kładą zakryty przed sobą. Na sygnał startu każdy odwraca swój kafelek i stara się odnaleźć jak najwięcej skrzatów posiadających element garderoby w danym wzorze. Gdy znajdziemy już wszystkich, losujemy kolejny kafelek i dalej szukamy. Wygrywa gracz, który zbierze najwięcej skrzatów.

Gra III

Gdzie jesteś bracie? - Skrzaty układamy rewersem do góry, każdy gracz otrzymuje 4 karty ze wzorami i kładzie je przed sobą. Następnie jeden z graczy odwraca jednego skrzata. Jeśli ma ona na ubraniu jeden z wzorów, które są na kafelkach gracza - zabiera go, jeśli nie, ponownie go odwraca. Następnie kolej na drugiego gracza itd. Gramy do momentu, aż zbierzemy 3 skrzatów z ubrankami mającymi ten sam wzór, jaki przedstawia jeden z kafelków danego gracza.

Gry stymulują ogólną sprawność intelektualną, pobudzają aktywne twórcze myślenie w operacjach różnicowania, klasyfikowania, porównywania wspólnych i odmiennych elementów w materiale zabawowym. Wzmacniają i wydłużają koncentrację uwagi, angażują i motywują dzieci do działania. Zapewniają zabawę pełną emocji.

Gra dla dzieci od lat 4.

Polecamy dla przedszkoli, rodziców i terapeutów.

Specyficzne kody

Podobne produkty