Piasek kinetyczny (sensoryczny) 3 kg z literkami i cyferkami + piaskownica. NATURALNY!

83,00 zł
Brutto

Tzw. piasek kinetyczny, inaczej nazywany piaskiem sensorycznym, posiada liczne zalety - pełni funkcje terapeutyczne, gdyż jest bardzo dobrze tolerowany przez dzieci nadwrażliwe na dotyk. Stymuluje pracę palców i rozwija motorykę dłoni. Zapewnia wspaniałe doznania dotykowe i rozwija wyobraźnię.

Ilość

Piasek sensoryczny (kinetyczny) dla dzieci

Piasek sensoryczny (inaczej nazywany piaskiem kinetycznym) jest to niezastąpiona pomoc terapeutyczna i edukacyjna oraz zabawka sensoryczna dla najmłodszych. Posiada liczne zalety - pełni funkcje terapeutyczne, jest bardzo dobrze tolerowany przez dzieci nadwrażliwe na dotyk. Stymuluje pracę palców i rozwija małą motorykę dziecka. Rozwija także czucie głębokie i zapewnia uczucie komfortu, relaksu i odprężenia. Wpływa także na rozwój wyobraźni.

Rozwój i zabawa z piaskiem kinetycznym

Piasek sensoryczny zbliżony jest wyglądem do naturalnego, a jednocześnie jest znacznie bardziej plastyczny i miły w dotyku. Bawiąc się piaskiem, odnosimy wrażenie ciągłego przesypywania się piasku przez ręce. Nadaje się także do formowania różnych kształtów. Wielką zaletą piasku jest to, że można wykorzystywać go, jako zabawkę zręcznościową w domu, czy sali przedszkolnej bez obaw o zabrudzenia i bałagan. Pozwala na tworzenie wielu kreatywnych i autorskich budowli. W zestawie znajdują się foremki.

Właściwości piasku sensorycznego:

- miękki, miły i przyjemny w dotyku,

- nie wysycha

- wiecznie mokry,

- łatwy do formowania, krojenia,

- rozwija motorykę dłoni,

- rozwija wyobraźnię

- można z niego formować niezliczoną ilość konstrukcji, zamków, zwierząt.

W skład zestawu piasku sensorycznego z literkami i cyferkami wchodzi:

- 3kg piasku,

- foremki w kształcie literek: 26 kolorowych foremek w kształcie alfabetu (angielski alfabet)

- foremki w kształcie cyferek: cyferki od 0 do 9 oraz znaki liczenia: dodawania, odejmowania, mnożenia, dzielenia i równości łącznie 15 foremek,

- dmuchana piaskownia do zabawy (piaskownica występuje w różnych kolorach, w zestawach wysyłane są losowo). Wymiary zewnętrzne piaskownicy: 57 x 42cm, wewnętrzne 46 x 32cm, wysokość po nadmuchaniu 6cm

Każdy kilogram piasku zapakowany w osobny woreczek. Całość w wygodnym wiadereczku z uchwytem, dzięki czemu piasek można zabrać ze sobą. Po wysypaniu piasku do wiaderka można go w nim wygodnie przechowywać, co odróżnia produkt od piasków sprzedawanych w opakowaniach kartonowych. Nasz piasek zbliżony jest wyglądem do naturalnego, a jednocześnie jest znacznie bardziej plastyczny i miły w dotyku.

Deklaracja zgodności CE.

Polecamy w terapii integracji sensorycznej oraz jako wyposażenie sal zabaw w przedszkolach.

Specyficzne kody

Podobne produkty