Rymowanki na trzy szeregi logopedyczne: ciszący, syczący, szumiacy

Rymowanki na trzy szeregi logopedyczne: ciszący, syczący, szumiacy

23,00 zł
Brutto

W książce znajduje się zbiór rymowanek przeznaczonych do ćwiczeń logopedycznych. Umieszczono tu po 60 wierszyków dla każdego szeregu głosek: syczącego (s, z, c, dz), szumiącego (sz, ż/rz, cz, dż) i ciszącego (ś,ć, ź, dź) oraz 100 utworów zawierających wyrazy z głoskami ze wszystkich trzech szeregów. 

Ilość

W książce znajduje się zbiór rymowanek przeznaczonych do ćwiczeń logopedycznych. Umieszczono tu po 60 wierszyków dla każdego szeregu głosek: syczącego (s, z, c, dz), szumiącego (sz, ż/rz, cz, dż) i ciszącego (ś,ć, ź, dź) oraz 100 utworów zawierających wyrazy z głoskami ze wszystkich trzech szeregów. W rymowankach poświęconych danemu szeregowi nie występują żadne głoski z pozostałych szeregów. Opracowaniu rymowanek przyświecały dodatkowe założenia:

- Wszystkie rymowanki mają jednolitą formę: posiadają jednakową liczbę wersów i oparte są o ten sam schemat rytmiczny, co ułatwia czytanie i sprzyja skupieniu się na właściwej wymowie. Czytanie rymowanek ćwiczy poczucie rytmu, a rytmiczna przewidywalność zachęca dziecko do poznawania kolejnych wierszyków.

- Każdy z utworów zwiera krótkie, mniej lub bardziej sensowne, ale określone przesłanie lub historyjkę, co również powinno zachęcać do czytania.

- W rymowankach wykorzystane są często słowa, z którymi dziecko raczej nie spotyka się w codziennych rozmowach z rówieśnikami, a umieszczenie tych wyrazów w określonym kontekście pomaga dziecku przyswoić ich znaczenie i wzbogaca jego słownictwo. 

Autorzy: Elżbieta Szwajkowska, Witold Szwajkowski

Format: A5
Objętość: 252 strony
Oprawa: miękka
ISBN: 978-83-7134-560-9

Polecamy logopedom.

Specyficzne kody

Podobne produkty