Skrzynka Gramatyczna. Pomoc Montessori (pomoc dydaktyczna)

Skrzynka Gramatyczna. Pomoc Montessori (pomoc dydaktyczna)

79,00 zł
Brutto

Skrzynka Gramatyczna została opracowana zgodnie z wytycznymi i założeniami pedagogiki Montessori. W pedagogice Montessori do nauki i wprowadzania części mowy, stosuje się symbole gramatyczne, na podstawie których dla ułatwienia, omawiane są funkcje słów.

Ilość

Skrzynka Gramatyczna została opracowana zgodnie z wytycznymi i założeniami pedagogiki Montessori. W pedagogice Montessori do nauki i wprowadzania części mowy, stosuje się symbole gramatyczne, na podstawie których dla ułatwienia, omawiane są funkcje słów. Poprzez symbole gramatyczne, pokazuje się dzieciom, że w obrębie języka występują pewne stałe wzorce, że słowa mają swoje pewne funkcje, które się zmieniają, lecz wzorce pozostają te same. Symbole służą konkretyzacji abstraktów, jakimi są właśnie słowa. Dziecko namacalnie "widzi" słowo, które wypowiada, może sobie uświadomić, że każde słowo ma swoją rolę w zdaniu i musi posiadać swoją kolejność w zdaniu, jeśli chcemy aby nasza wypowiedź była zrozumiała dla otoczenia.


Zestaw zawiera:
- drewnianą skrzynkę;
- 9 kolorowych symboli wykonanych ze sklejki (każdy symbol w ilości 8 sztuk) przedstawiających: rzeczownik (trójkąt równoboczny), czasownik (koło),  przymiotnik (trójkąt równoboczny), liczebnik (trójkąt równoboczny), zaimek ( trójkąt równoramienny), przysłówek - (małe koło), przyimek - (półksiężyc), spójnik  (prostokąt), wykrzyknik (kształt odwróconego wykrzyknika).

Polecamy, jako pomoc do nauki części mowy oraz dla Placówek pracujących metodą Montessori.

Specyficzne kody

Podobne produkty