

Jeżeli chcesz pomóc dziecku z autyzmem komunikować się werbalnie, pozycja książkowa z pewnością pomoże.
Jeżeli chcesz pomóc dziecku z autyzmem komunikować się werbalnie, Startujemy z rozwojem mowy w autyzmie prezentowana pozycja książkowa z pewnością pomoże.
Poradnik Kate Wilde, zawiera bezpośrednie wskazówki, jak pobudzić rozwój języka, stawiając na współpracę z dzieckiem i opierając się na jego wrodzonej inteligencji. Mamy tutaj opisane techniki, które sprawdzą się w pracy z dorosłymi osobami ze spektrum autyzmu.
Książka powstała z myślą o rodzicach, krewnych, terapeutach, nauczycielach i opiekunach dzieci lub osób dorosłych, które nie porozumiewają się werbalnie albo robią to w niewielkim stopniu za pomocą dźwięków, pojedynczych słów i krótkich fraz. Kate Wilde podpowiada, jak można reagować na przejawy echolalii i powtarzalne pytania, aby wspierać dziecko, budować z nim więź, dostarczyć mu wiele radości, a wreszcie pomóc rozwinąć drzemiące w nim zdolności językowe.
Autorka całe życie zawodowe poświęciła pracy z dziećmi z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. W ramach trwającej ponad 25 lat współpracy z Autism Treatment of America była terapeutką ponad 1500 dzieci z różnych stron świata. Nabywając książkę mamy możliwość skorzystać z tak bogatego doświadczenia.
Format: 237x168 mm
Strony: 312
Książka Josepha Portera, pedagoga specjalnego, stanowi narzędzie pracy, dzięki któremu nauka czytania ze zrozumieniem staje się łatwiejsza zarówno dla nauczycieli, jak i uczniów z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.
Książka stanowi zbiór praktycznych, prostych i precyzyjnych porad, których potrzebuje rodzic dziecka z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Autorka krok po kroku podpowiada co zrobić, kiedy dziecko ma napad złości i zaczyna bić i gryźć..
Strategie uczenia dzieci o zaburzonym rozwoju, w tym ze spektrum autyzmu, ciągle ewoluują, ale tych najbardziej efektywnych jest cały czas bardzo mało. Wśród nich są te, które wykorzystują historyjki obrazkowe.
Zestaw Autyzm. Ćwiczenia stolikowe został zaprojektowany tak, by łączyć pracę terapeuty i zaangażowanie rodziców. Podczas zajęć z terapeutą dziecko nabywa umiejętności, które potem doskonali i utrwala podczas zabawy i codziennej interakcji z rodzicami w domu.
Pozycja 101 ćwiczeń, gier i zabaw dla dzieci z autyzmem, zespołem Aspergera i zaburzeniami integracji sensorycznej, to propozycje ćwiczeń i zadań, które mają sprzyjać i pomagać w rozwoju dzieciom z różnymi problemami.
Trudności w percepcji sensorycznej w autyzmie i zespole Aspergera to książka która wskazuje na różnice związane z percepcją sensoryczną w autyzmie i opisuje wpływ doświadczeń percepcyjnych na powstanie odmienności w sferze poznawczej.
Publikacja porusza niezwykle ważny i trudny temat, z którym spotyka się niemalże połowa osób z autyzmem - są to trudne do wyeliminowania zachowania autoagresywne.
Układanka Odkrywamy Świat to znakomita forma rozrywki dla całej rodziny. Dzieci uczą się poprzez zabawę, a powtarzalność wykonywanej czynności (wielokrotne układanie puzzli), pozwala na utrwalanie zdobytej już wiedzy.
Łamigłówki logopedyczne to zbiór ponad 90 zróżnicowanych i ciekawych zadań - krzyżówek, labiryntów, wykreślanek, szyfrówek. Różnią się one od siebie pod względem treści i formy dlatego też z pewnością znajdą różnych odbiorców.
Pomoc do terapii i rehabilitacji o nazwie Rozsypanka zdaniowa składa się z 45 różnych wyrazów i wyrażeń, które zostały umieszczone na plastikowych tabliczkach. Wyrazy te pozwalają na zbudowanie 7 zdań, które mają być poprawne pod względem składniowym.
Sekwencja to pomoc, która jest ciągiem znaków (symboli), stanowiącym uporządkowaną strukturę.
Zestaw przeznaczony jest do ćwiczeń prawidłowej odmiany przymiotników przez rodzaje: męski, żeński i nijaki.
Piesek sensoryczny umożliwia zabawę nawet w domu bądź sali terapeutycznej. Daje dzieciom mnóstwo wrażeń dotykowych, pozwala na przełamywanie lęku i strachu związanych z dotykaniem różnych struktur czy faktur. Jest niezastąpiony w terapii integracji sensorycznej czy terapii ręki.
Skojarzenia to wyjątkowa układanka dydaktyczna dla przedszkolaków – uczy nazywania i klasyfikowania przedmiotów oraz zjawisk. Podczas wesołej zabawy, polegającej na łączeniu puzzlowych elementów, dziecko poznaje otaczający je świat.
Gra zręcznościowa Przeplatanki pełni wiele dydaktycznych i terapeutycznych funkcji.
Gra w kości, którą prezentujemy, to nowa odsłona lubianej i powszechnie znanej gry.
Klocki Furora to zestaw kreatywnych, drewnianych klocków konstrukcyjnych, które rozwijają logiczne i analityczne myślenie, zachęcają do budowania i tworzenia samodzielnych konstrukcji przestrzennych, tym samym wpływając na kształtowanie dziecięcej wyobraźni.
Pomoc dydaktyczna Gimnastyka umysłowa dyslektyka pomaga rozwijać koncentrację, uważność i zapamiętywanie. Jest to znakomita pomoc kształtująca myślenie matematyczne oraz samodzielne poszukiwanie rozwiązań matematycznych.
Zestaw PRZYIMKI został opracowany dla osób, które z różnych przyczyn mają problemy w komunikacji językowej. Karty ćwiczeń mogą być z powodzeniem wykorzystywane w terapii dzieci i młodzieży, a także w pracy terapeutycznej z osobami dorosłymi zmagającymi się z afazją.
Zestaw dydaktyczny.
Klepsydra 5 minut jest zegarem piaskowym, dzięki któremu możemy wizualizować upływający czas.
Gra towarzyska Ego Emocje stwarza możliwość dyskusji na różne często nieoczekiwane i zaskakujące tematy, które nas otaczają. Stanowi punkt wyjścia do rozmów o naszych wartościach i postawach w zabawny i nieformalny sposób. Gra Ego wyzwala wiele emocji i daje graczom możliwość refleksji na swój temat.
Jeżeli chcesz pomóc dziecku z autyzmem komunikować się werbalnie, pozycja książkowa z pewnością pomoże.