Gry edukacyjne dla 6 - 7 latka - rozwój dziecka poprzez zabawę

Jak wiemy gry edukacyjne wielu dzieciom towarzyszą już od pierwszych lat życia. Wraz z dynamicznym rozwojem, dzieci interesują się coraz bardziej rozbudowanymi i zaawansowanymi rozwiązaniami edukacyjnymi, w tym oczywiście bardziej rozbudowanymi planszówkami, grami zręcznościowymi oraz ciekawymi układankami.

Gry edukacyjne

Gry edukacyjne dla 6 - 7 latka mogą być związane z bardzo szeroką tematyką, uzależnioną od zainteresowań dziecka bądź też ukierunkowane na sfery, które chcemy pobudzić np. konkretne słownictwo. Dzieci w wieku 6 - 7 lat mogą już korzystać z rozbudowanych możliwości, które oferują gry zręcznościowe, planszowe, logiczne, zespołowe,  językowe. Trzeba podkreślić, że sześciolatki szukają kontaktu ze swoimi rówieśnikami. Są już na tyle rozwinięte, że są w stanie organizować różnorodne zabawy tematyczne w tym ruchowe. Dziecko w wieku 6 lat charakteryzuje się dużą zmiennością stanów emocjonalnych, emocje potrafią przybierać gwałtowne reakcje i przeżycia. Przed sześciolatkami pojawia się perspektywa szkoły, a w niektórych przypadkach rodzice decydują się by już posłać dziecko do szkoły. Ważne by rozwój i potrzeby 6 i 7 latków oceniać indywidualnie. Gry edukacyjne dla 6 - 7 latków powinny uwzględniać potencjał rozwojowy dla tej grupy wiekowej.

Gry edukacyjne dla 6 latka

gry dla 6 i 7 latków

Spójrz i zapamiętaj to gra edukacyjna dla 2 do 5 graczy, dzięki której dziecko zweryfikuje spostrzegawczość i pamięć. W rozgrywce gracze wykładają kolejno plansze, na których znajdują się kolorowe ilustracje. Po zapoznaniu się z obrazkami i odwróceniu na jej drugą stronę gracze mają za zadanie odpowiedzieć na jedno z dziewięciu pytań dotyczących obrazka. Zwycięzcą w grze zostaje ten, kto zapamięta najwięcej szczegółów z obejrzanych ilustracji i zdobędzie największą liczbę żetonów.

edukacyjne gry edukacyjne i przyrodnicze dla 6 i 7 latków

Przygody z Przyrodą Europa. Planszówka łączy ze sobą aspekty przyrodnicze i geograficzne naszego kontynentu. Gracze poznają Europę wraz z otaczającą ją przyrodą i odkrywają jej tajemnice. Dziecko poznaje świat roślin i zwierząt, zbiera odznaki umiejętności. Gra jest rekomendowana dla dzieci 6+ oraz 2-4 graczy.

Gry edukacyjne dla 7 latka

zdania - gry edukacyjne dla 7 latków

Układanie zdań to gra dydaktyczna, która polega na układaniu elementów gry w taki sposób, aby powstały logiczne i poprawne gramatycznie zdania. Gra edukacyjna dla 7 latka, zaczyna go wprowadzać w świat gramatyki, uczy logicznego myślenia, kształtuje słuch fonemowy, doskonali umiejętność wypowiadania się i uruchamia dziecięcą wyobraźnię.

gr edukacyjna dla 6 latków 4 do wygranej

4 cztery do wygranej to gra logiczna, która trenuje szare komórki. Gracze rywalizują w logicznym pojedynku, otrzymują do dyspozycji 5 klocków w tym samym kolorze. Celem gracza jest utworzenie z wybranego koloru linii (pionowej, poziomej lub ukośnej). Gra przeznaczona jest dla dwóch gra-czy.

kalambury gra edukacyjna dla 6 latków

Kalambury – wielkie zgadywanie – duże emocje- gra drużynowa, w której gracze mają za pomocą gestów lub rysunków przedstawić i najszybciej odgadnąć hasło losowo wskazane na karcie. Gra pozwala na grupową rywalizację i może być pretekstem do świetnej rodzinnej zabawy z humorem i emocjami.

Zabawki edukacyjne dla 6 - 7 latków 

Bardziej wymagającym graczom proponujemy gry i pomoce edukacyjne dla 6 - 7 latków.

łódka spraw gra edkukacyjna dla 6 i 7 latków

Łódka sprawności to ciekawa zabawka, która służy do rozwijania i doskonalenia koordynacji wzrokowo-ruchowej. Dzięki niej ćwiczymy z dziećmi takie kompetencje jak: sprawność manualna, synteza i analiza wzrokowa. Sprawności te są bardzo istotne przy nauce pisania.

Celem gry jest jak najszybsze osiągnięcie mety. Przez prowadnicę umieszczoną w planszy prowadzimy kulkę aż do osiągnięcia otworu oznaczonego, jako meta. Gra posiada 3 plansze o różnym stopniu trudności. W grę może grać 1 lub dwóch graczy, a dla urozmaicenia rozgrywki można uwzględniać czas.

Układanka mapa świata gra edukacjna dla 6 i  latków

Układanka mapa świata. Magnetyczne puzzle edukacyjne

Układanka magnetyczna w postaci mapy o znaczących wymiarach 77 x 47cm oraz puzzli magnetycznych. To bardzo ciekawa zabawka edukacyjna dla 6 -7 latków choć nie tylko dla nich. Układankę mogą wykorzystywać zarówno dzieci, jak i dorośli wprowadzając adekwatne do potrzeb wieku uczestnika informacje o świecie, kontynentach, regionach, przyrodzie. Mapę wykorzystywać można jako pomoc dydaktyczną dla szkół na wiele sposobów. Stanowi doskonałe narzędzie wprowadzające w świat przyrody i geografii świata. Przy wykorzystaniu mapy magnetycznej możemy pobudzać wyobraźnię 6 - 7 latków oraz ich nieskończoną ciekawość świata. Taka zabawka edukacyjna będzie z pewnością cieszyła się zainteresowaniem podczas zabaw grupowych, jak i indywidualnych, a opiekun będzie mógł wymyślać nowe zadania i wprowadzać bardziej rozbudowane informacje dostosowane do potrzeb uczestników.

Prezentowane gry edukacyjne dla 6 7 latków stanowią świetną alternatywę dla gier komputerowych czy tych, z których dzieci coraz częściej korzystają na smartfonach. Aby się o tym przekonać, należy tylko chcieć spróbować w nich swoich sił…