Woreczki sensoryczne
  • -30%

Woreczki sensoryczne 10 szt. - pomoc gimnastyczna i terapeutyczna

210,00 zł
147,00 zł Zniżka 30%
Brutto
Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką: 210,00 zł

Woreczki sensoryczne to bardzo ciekawa pomoc terapeutyczna i gimnastyczna przeznaczona do zajęć z integracji sensorycznej, w czasie zabaw animacyjnych, ćwiczeń gimnastycznych oraz zajęć korekcyjno-ruchowych. Barwne woreczki sensoryczne pozwalają urozmaicić wiele zabaw wśród dzieci o różnych potrzebach.

Ilość

Woreczki sensoryczne dla dzieci

Woreczki sensoryczne to bardzo ciekawa pomoc terapeutyczna i gimnastyczna przeznaczona do zajęć z integracji sensorycznej, zabaw animacyjnych, ćwiczeń gimnastycznych oraz zajęć korekcyjno-ruchowych. Barwne woreczki sensoryczne pozwalają urozmaicić wiele zabaw wśród dzieci o różnych potrzebach. Każdy woreczek to inny materiał o innej fakturze, poszczególny woreczek dostarcza innych wrażeń dotykowych, zestaw rozbudza wiele różnych emocji.

Zastosowanie woreczków sensorycznych w terapii SI i Montessori

Woreczki sensoryczne pobudzają wszystkie zmysły dziecka. Wspierają rozwój koordynacji wzrokowo-ruchowej, ćwiczą refleks i spostrzegawczość, a także sprawiają, że dziecko czerpie większą radość z ruchu i działania w grupie. Woreczki sensoryczne sprzyjają również integracji sensorycznej, a więc procesowi polegającemu na organizacji odbieranych przez receptory wrażeń zmysłowych. Zabawa z tego typu pomocą terapeutyczną i gimnastyczną sprawia bowiem, że dziecko otrzymuje informacje z różnych zmysłów, przede wszystkim dotyku, wzroku oraz słuchu, a następnie musi rozpoznać, posegregować i zinterpretować dostarczone bodźce. Pozwala mu to stworzyć reakcję odpowiednią do sytuacji i ułatwia zrozumienie otaczającego je świata.

Zestaw stanowi ważny element wyposażenia szkół, przedszkoli, ośrodków terapeutyczno-rehabilitacyjnych i sali zabaw. Znajdzie także zastosowanie w warunkach domowych.

Pomoc doskonale pasuje do gier i ćwiczeń z chustą animacyjną, innymi pomocami i sprzętami sensorycznymi, a także do ćwiczeń gimnastyczno-tanecznych.
Woreczki zachęcą nawet tych bardziej ostrożnych ;) i znudzonych uczestników zabawy :)

Woreczki sensoryczne w Montessori - sposoby wykorzystania

Woreczki sensoryczne Montessori przeznaczone są zarówno dla małych, jak i starszych dzieci. Stanowią ważny element wyposażenia placówek dydaktycznych, gimnastycznych i zabawowych. Doskonale sprawdzają się również w warunkach domowych. Przeznaczone są do użytku w czasie zajęć z integracji sensorycznej, zabaw animacyjnych, ćwiczeń gimnastycznych i gimnastyczno-tanecznych oraz zajęć korekcyjno-ruchowych.

Zobacz więcej pomocy Montessori

Dlaczego warto kupić woreczki sensoryczne dla dzieci w sklepie Liger?

Sklep internetowy Liger posiada w swoim katalogu certyfikowane woreczki sensoryczne dla dzieci. Dostępne są zestawy z woreczkami w różnych kolorach, wykonanymi z materiałów o różnorodnej strukturze, do których dołączony jest wygodny pokrowiec. Decydując się na skorzystanie z oferty sklepu internetowego Liger, klient ma gwarancję uzyskania wysokiej jakości produktu w przystępnej cenie, dzięki któremu nawet najbardziej ostrożne i znudzone dzieci na nowo poczują chęć zabawy i doświadczania otaczającego je świata.

Woreczki sensoryczne - materiał :

Materiał: Producent informuje, że można go prać w temperaturze 30 stopni, zaleca się pranie w pokrowcu.

Waga woreczka: 70 g

Zestaw zawiera:

- 10 szt. różnych woreczków<

- Praktyczny pokrowiec

Specyficzne kody

Powiązane produkty

Poduszki sensoryczne

Poduszki sensoryczne - pomoce SI

195,00 zł Cena

Komplet poduszek sensorycznych składa się z 8 kwadratów o wymiarach 28 cm x 28 cm.

Poszczególne elementy mogą doskonale spełniać rolę ruchomej ścieżki sensorycznej, a jako poduszki obciążać nogi, plecy, uda, czy głowę.

Woreczki sensoryczne - Emocje
  • Produkt tymczasowo niedostępny

Woreczki Emocje. Pomoc terapeutyczna

46,00 zł Cena

Woreczki Emocje to zestaw 6 kolorowych, przykuwających uwagę woreczków z namalowanymi różnymi rodzajami ludzkich emocji. Prezentują takie stany emocjonalne, jak: radość, złość, zadowolenie, smutek, zdziwienie, szaleństwo.

Poduszki sensoryczne otwierane

Poduszki sensoryczne otwierane

159,00 zł Cena

W kieszeniach można umieszczać różne wypełnienia (np.: kamyki, szyszki, fasolę, folię, piankę, guziki lub użyć gotowych woreczków z różnymi wypełnieniami.

Poduszeczki fakturowe

Poduszeczki, woreczki sensoryczne mini - fakturowe

129,00 zł Cena

PODUSZECZKI FAKTUROWE są kolejną propozycją w dziale pomocy sensorycznych.

Doskonale sprawdzą się podczas prac stolikowych, w gabinecie terapeutycznym, czy w domu. Stworzone z myślą o nauce kolorów, rozwijaniu zmysłu dotyku, spostrzegawczości, nauce liczenia, chwytania, terapii ręki i wielu innych.

Podobne produkty