Gra terapeutyczno-edukacyjna

Góra uczuć. Gra terapeutyczno-edukacyjna

85,00 zł
Brutto

Góra uczuć to gra terapeutyczno-edukacyjna świetnie sprawdzająca się podczas terapii psychologicznej dzieci. Jest wstępem do rozmowy na temat emocji stanów myślenia oraz postrzegania rzeczywistości przez dzieci. Góra uczuć, dzięki umiejętnie zastosowanym technikom, pozwala na zapoznanie się z wewnętrznym światem dziecka, terapeuta ma możliwość wychwycić schematy myślenia dziecka oraz zaobserwować kontakty dzieci w grupie rówieśniczej.

Ilość

Gra terapeutyczno-edukacyjna Góra uczuć to niezawodna pomoc w gabinecie psychologa, psychoterapeuty, a także logopedy. Świetnie sprawdzi się zarówno podczas indywidualnych zajęć, jak i do zabawy w niewielkiej grupie. Nauczycielom, pedagogom i rodzicom pozwoli na lepsze poznanie przeżyć, odczuć i emocji swoich podopiecznych i dzieci. Wszakże wiadomo, że o uczuciach rozmawia się trudno, niełatwo je także wyrażać i dorosłym. Autorka gry - Dagmara Teczke to praktyk w dziedzinie psychologii i psychoterapii, stąd też bazując na swojej wiedzy i doświadczeniu, stworzyła niepowtarzalne narzędzie terapeutyczne.

Idąc pod górę, gracze zmagają się ze swoimi trudnymi doświadczeniami, emocjami i spostrzeżeniami. Dzielą się nimi z pozostałymi uczestnikami gry w bezpieczny i naturalny sposób - poprzez zabawę. Wspinaczka górska nie należy do najprostszych, podobnie jak rozmowa o emocjach. Celem jest osiągnięcie szczytu, na którym czujemy radość i satysfakcję. Podobnie w naszej grze, która wyzwala w uczestnikach zabawy różne uczucia i stany, jednak im bliżej szczytu, tym więcej radości. Gra opiera się w swych założeniach na zdaniach niedokończonych, ćwiczeniach aktywizujących i pobudzających wyobraźnię, zdaniach z zakresu komunikacji interpersonalnej oraz ćwiczeniach oddechowych, rozluźniających i wyciszających.

Góra uczuć, dzięki umiejętnie zastosowanym technikom, pozwala na zapoznanie się z wewnętrznym światem dziecka, terapeuta ma możliwość wychwycić schematy myślenia dziecka oraz zaobserwować kontakty dzieci w grupie rówieśniczej. Często terapeuci rozpoczynają swoje zajęcia od tej właśnie gry, która pozwala na przełamanie pierwszych lodów i otwiera dziecko na współpracę ze specjalistą.

Autorka: Dagmara Teczke, psycholog, psychoterapeuta

W skład gry wchodzi:

- instrukcja,
- plansza,
- 25 kart Bagaż doświadczeń,
- 25 kart Wyzwania,
- kostka do gry,
- pionki.
Liczba graczy: 2-4.
Rekomendowany wiek: 6+
Polecamy, jako pomoc w terapii psychologicznej.

Specyficzne kody

Podobne produkty