Bucik (trampek) do nauki sznurowania. Pomoc zręcznościowa

Bucik (trampek) do nauki sznurowania. Pomoc zręcznościowa but

39,00 zł
Brutto

Drewniany bucik-trampek, stanowi ciekawy sposób na podjęcie nauki wiązania prawdziwych butów. Nabycie przez dziecko tej umiejętności, często przebiega w nerwowej atmosferze, dzieci nierzadko zniechęcają się początkowymi niepowodzeniami i później trudno przekonać je, aby kontynuowały naukę wiązania.

Ilość

Drewniany bucik-trampek, stanowi ciekawy sposób na podjęcie nauki wiązania prawdziwych butów. Nabycie przez dziecko tej umiejętności, często przebiega w nerwowej atmosferze, dzieci nierzadko zniechęcają się początkowymi niepowodzeniami i później trudno przekonać je, aby kontynuowały naukę wiązania. Pomoc, jaką jest bucik, pozwala na przyjęcie przez dziecko dogodnej dla niego pozycji podczas podjęcia nauki sznurowania. Pomoc jest niewielkich rozmiarów, dzięki czemu łatwo można nim manipulować i zmieniać jego ułożenie. Oprócz zdobywania umiejętności wiązania, dziecko ćwiczy także precyzję ruchów ręki i palców, co jest widoczne w zdobyciu umiejętności trafiania sznurkiem w niewielki otwór (dziurkę). Dziecko może uczyć się także wiązania kokardek.

Trampek posiada klasyczny wygląd oraz kolorystykę: połączenie bieli z czerwonym i niebieskim, powoduje, że dziecko nie rozprasza swej uwagi, ale skupia się na czynności, jaka jest nauka wiązania.

Zabawa bucikiem ćwiczy w dziecku cierpliwość, pozwala na chwile skupienia i wyciszenia. Kształtuje także koordynacje oko-ręka i sprawność manualną, dlatego też z powodzeniem może być wykorzystywany podczas terapii ręki (także w terapii osób dorosłych).

Wymiary: ok. 16,5 x 7 x 10cm
Wiek: 3+

Specyficzne kody

Podobne produkty