Panele ścienne wymienne - wielkie litery, małe litery, cyfry + duża rama (zestaw)

Panel ścienny wymienny - wielkie litery, małe litery, cyfry. Duża rama + panele - zestaw

276,00 zł
Brutto

Panele ścienne - duże litery, małe litery i cyfry to znakomita pomoc edukacyjna, która doskonale sprawdzi się w salach przedszkolnych i szkolnych.

Ilość

Panele ścienne - duże litery, małe litery i cyfry to znakomita pomoc edukacyjna, która doskonale sprawdzi się w salach przedszkolnych i szkolnych.

Do specjalnej, dużej ramy, którą zawiesza się na ścianie, można zamontować - w zależności od potrzeb - alfabet z wielkimi lub małymi literami oraz cyfry. Wymiana paneli jest niezwykle prosta - wystarczy jedynie odkręcić dwie gałki u dołu panelu, a po zmianie panelu, ponownie je zakręcić.

W skład zestawu wchodzi:

- panel wielkie litery,
- panel małe litery,
- cyfry,
- rama do paneli,
- dwa elementy do pisania (elementy mają sznureczek i można je powiesić na gałkach),
- dwie gałki i dolną część ruchomą.

Panel ścienny Wielkie litery służy do nauki odwzorowywania kształtu wielkich liter. Dziecko na początku może wodzić palcem po literkach, następnie specjalnie do tego przystosowanym pisakiem na sznureczku. Pomoc ta pozwala na wypracowanie i zapamiętanie przez dziecko kierunku pisania liter oraz ich kształtu. Dzieje się to poprzez wielokrotne powtarzanie tej samej czynności wodzenia po literach. Dodatkowym ułatwieniem jest umieszczenie przy każdej literze strzałki i cyferki, za którymi podąża palec. Ma to pomóc w przejęciu prawidłowego nawyku pisarskiego, np. podczas pisania litery [A], rękę odrywamy trzykrotnie, zaś przy literze [O], ruch ręki jest jeden, bez odrywania od podłoża.

Wysokość wielkich liter wynosi 5,5 cm.

Do pisania po panelu można użyć także kredki czy długopisu bez wkładu. Produkt wykonany z płyty drewnopochodnej, zawiera angielski alfabet.

Panel ścienny Małe litery, podobnie jak panel Wielkie litery służy do nauki pisania liter. Zasada pisania jest podobna. Literki również posiadają strzałki i cyfry ułatwiające pisanie. Wysokość: od 4,5 do 6 cm.

Panel ścienny Cyfry z kolei służy do poznawania i zapamiętywania kształtu cyfr. Dziecko uczy się także prawidłowego zapisu cyfr. Dzięki temu, że cyfry na panelu są duże (5,5 cm), dziecko będzie swobodnie i wygodnie ćwiczyło pisanie.

Wiek: 3+

Wymiary: 60 x 45cm

Deklaracja zgodności CE.

Polecamy jako pomoc dydaktyczną do szkół i przedszkoli.

Specyficzne kody

Podobne produkty