Panel ścienny wymienny - szlaczki, kształty, zwierzęta. Duża rama + panele

276,00 zł
Brutto

Panele ścienne z wymiennymi tablicami - szlaczkami, kształtami i zwierzętami, to doskonała pomoc dydaktyczna, która idealnie sprawdzi się w salach przedszkolnych ale i szkolnych.

Ilość

Panele ścienne z wymiennymi tablicami - szlaczkami, kształtami i zwierzętami, to doskonała pomoc dydaktyczna, która idealnie sprawdzi się w salach przedszkolnych ale i szkolnych.

Do specjalnej, dużej ramy, którą zawiesza się na ścianie, można zamontować - w zależności od potrzeb - tablicę ze szlaczkami, tablicę do nauki kreślenia kształtów lub panel ze zwierzątkami. Wymiana paneli jest niezwykle prosta - wystarczy jedynie odkręcić dwie gałki u dołu panelu, a po zmianie panelu, ponownie je zakręcić.

W skład zestawu wchodzi:

- panel szlaczki,
- panel kształty,
- zwierzęta,
- rama do paneli,
- dwa elementy do pisania (elementy mają sznureczek i można je powiesić na gałkach),
- dwie gałki i dolną część ruchomą.

Nauka pisania szlaczków jest istotnym elementem w późniejszym przyswajaniu sobie przez dziecko liter. Pisanie szlaczków pozwala nie tylko ćwiczyć motorykę dłoni, ale także wyrabia u dziecka skupienie i precyzję, trzeba bowiem podążać za szlaczkiem od początku do końca. Częste pisanie szlaczków zapobiega także późniejszemu zagrożeniu dysleksją.

Panel ze szlaczkami to cztery różne wzory szlaczków o zróżnicowanych kształtach i krawędziach (ostre i zaokrąglone krawędzie). Wysokość wzorów wynosi około 5-6 cm, co dodatkowo ułatwia wykonanie zadania. Szlaczki na tablicy wykonuje się za pomocą specjalnego drewnianego ołówka

Na drugim panelu znajdziemy kształty. Ćwiczenia na tym panelu pozwalają nie tylko rozpoznawać i utrwalać kształty, ale także przygotowują rękę dziecka do późniejszego umiejętnego trzymania narzędzia pisarskiego. Tablica zawiera aż 11 różnych kształtów. Można ćwiczyć rysowanie figur bezpośrednio na panelu przy użyciu drewnianego patyczka lub spoglądając na panel, rysować figurę na kartce. Wysokość kształtu 6-9 cm.

Trzecim wymiennym panelem wchodzącym w skład zestawu, są zwierzęta. Ćwiczenia z wykorzystaniem tego panelu kształtują koordynację oko-ręka, trenują sprawności motoryczne dłoni, a także - co istotne - podczas rysowania figurek zwierząt, dziecko nie odrywa ręki od tablicy. Jest to umiejętność szczególnie ważna podczas pisania niektórych liter. Na panelu znajdziemy 5 zwierzątek do nauki rysowania. Jest to ślimak, królik, wiewiórka, kaczka oraz słonik. Wymiary 15x16 cm.

Nie ma konieczności przykręcania panelu do ściany. Można używać go również w pozycji leżącej na stole czy podłodze. Do pisania można użyć także kredki, pędzelka lub długopisu bez wkładu.

Produkt wykonany z płyty drewnopochodnej.

Wiek: 3+

Wymiary: 60 x 40cm

Polecamy jako pomoc dydaktyczną do szkół i przedszkoli.

Specyficzne kody

Podobne produkty