Alfabet pisany

Alfabet pisany

115,00 zł
Brutto

Prezentowana pomoc dydaktyczna to polski alfabet, dzięki któremu dziecko pozna pisane litery.

Ilość

Prezentowana pomoc dydaktyczna to polski alfabet, dzięki któremu dziecko pozna pisane litery. Alfabet znacząco ułatwia dzieciom naukę pisania. Ponadto pomoc usprawnia funkcje wzrokowe (funkcjonowanie procesu analizy i syntezy wzrokowej w celu prawidłowej percepcji znaków graficznych), usprawniania rozwój psychoruchowy dziecka, sprawności grafomotoryczne i manualne poprzez stymulowanie większej ilości zmysłów (wzrok i dotyk). 

Wszystkie literki umieszczone są na kwadratowych klockach, które obracają się na drewnianym stojaku. Małe i duże literki z jednej strony, a z drugiej obrazek, który przedstawia przedmioty, zaczynające się w języku polskim na daną literę. Dzięki zabawce dziecko dużo łatwiej utrwala w pamięci wygląd liter, ćwiczy spostrzegawczość, rozwija zdolność pisania, poprawia sprawności grafomotoryczne i manualne.

Na ruchomych, przekręcanych, dwustronnych kwadracikach namalowane są obrazki z podpisami. Czerwonym kolorem wyodrębniono szczególnie ważne w nauce poprawnej pisowni, głoski. Dzięki temu pomoc pozwala także na zapoznawanie się przez starsze dzieci z zasadami ortografii polskiej.

Cechy kolorowego alfabetu:

- zestaw składa się z drewnianej ramki oraz umieszczonych w niej 32 kwadratów
- wykonany z najwyższej jakości drewna liściastego od certyfikowanych dostawców FSC®
- do malowania użyto ekologicznych farb
- wykończony bezpiecznym, nietoksycznym lakierem
- dokładnie oszlifowany, przyjemny w dotyku, by sprawić radość i zapewnić bezpieczeństwo
- produkt ekologiczny
- zabawka wolna od wszelkich szkodliwych substancji
- odpowiedni dla dzieci powyżej 3 roku życia

Produkt polski, wykonany z wysokiej jakości drewna.

Certyfikaty: Wszystkie wytwarzane przez nas zabawki, odpowiadają standardom UE (znak CE) oraz wymogom bezpieczeństwa zabawek (atest EN 71 na podstawie dyrektywy 2009/48/WE).

Użytkowanie: zabawkę należy przecierać wilgotną szmatką lub myć płynem do dezynfekcji zabawek

Uwaga: To nie jest produkcja taśmowa. Jest to małe dzieło sztuki. Ponieważ wszystkie artykuły są wytwarzane i malowane ręcznie, charakteryzują się niepowtarzalnością i mogą się między sobą nieznacznie różnić.

Wymiary:  36,5 x 2,0 x 26 cm (32 litery).

Polecamy pedagogom i rodzicom.

Specyficzne kody

Podobne produkty