Loteryjka - Zwierzęta leśne i wiejskie
  • Produkt tymczasowo niedostępny

Nazwij i wrzuć! Zwierzęta leśne i wiejskie. Gra logopedyczna i edukacyjna

89,00 zł
Brutto

W zagrodzie przechadzają się gęś i świnia, w lesie znajdziesz sowę i wilka. Które zwierzęta mają skrzydła, a które ogon? Wybierz te, które coś łączy, nazwij je, a następnie zaprowadź do odpowiedniego świata zwierząt.

Ilość
Produkt tymczasowo niedostępny

Gra Nazwij i wrzuć! Zwierzęta leśne i wiejskie to znakomite rozwiązanie dydaktyczne, które pełni mnóstwo edukacyjnych funkcji. Przede wszystkim mobilizuje dziecko do poznawania nowych słów, powtarzania ich i utrwalania. Podstawą gry jest kategoryzacja i łączenie podobieństw, dzięki którym dziecko uczy się dostrzegać zależności istniejące w świecie.

Gra daje cały szereg różnych możliwości, które są w zasadzie ograniczone tylko przez ograniczenia ludzkiej wyobraźni. Terapeuta (rodzic) może bawić się z dzieckiem na wiele sposobów: można wybierać (kategoryzować) i wrzucać do pudełeczka np. zwierzęta, które mają cztery łapy, które mieszkają w lesie, albo te, których nazwa zaczyna się na głoskę "k" (lub inną, którą aktualnie ćwiczymy). Można wybrać te, które mają ze sobą coś wspólnego, nazwać je, a następnie zaprowadzić do odpowiedniego świata zwierząt.

Nazwij i wrzuć! Zwierzęta leśne i wiejskie to gra, która odwołuje się do zwierząt znanych dziecku od pierwszych lat życia. Bliska tematyka sprawia, że gra edukuje w sposób naturalny, niejako przy okazji. To rzeczywistość, którą dziecko zna, dlatego zabawa jest ciekawa i niestresująca.

Z małymi dziećmi można rozmawiać o zwierzętach posiadających dziób czy ogon, starsze dzieci można zaprosić do rozmowy o gatunkach zwierząt czy naturalnym środowisku ich życia.

Gra idealna do wspólnej zabawy rodzeństwa w różnym wieku.

Pełna wyzwań gra wzbogaca słownictwo, rozwija umiejętność analizy i syntezy, usprawnia logiczne myślenie, rozwija małą motorykę i … wywołuje uśmiech na twarzy dziecka.

Zestaw zawiera pudełko „skarbonkę” i 30 żetonów

Wiek: 3-6

Polecamy w terapii logopedycznej (także do pracy z osobami dorosłymi i z różnymi problemami rozwojowymi), pedagogicznej i psychologicznej. Pomoc znakomicie sprawdzi się, jako wyposażenie kącików przedszkolnych.

Specyficzne kody

Podobne produkty