Ćwiczenia pamięci sekwencyjnej i symultanicznej. Zestaw

Ćwiczenia pamięci sekwencyjnej i symultanicznej. Zestaw

32,00 zł
Brutto

Ćwiczenia pamięci sekwencyjnej i symultanicznej to pomoc stymulująca zarówno półkulę prawą, jak i lewą.

Ilość

Ćwiczenia pamięci sekwencyjnej i symultanicznej to pomoc stymulująca zarówno półkulę prawą, jak i lewą. Pomoc przeznaczona jest dla dzieci i osób dorosłych z zaburzeniami w obrębie komunikacji językowej, z zaburzeniami koncentracji i uwagi, a także dla dorosłych afatyków. Poza tym, doskonale sprawdzi się podczas ćwiczeń z dziećmi zagrożonymi dysleksją oraz z zakłóceniami funkcji sekwencyjnych i linearnych.

Pomoc z powodzeniem wykorzystywać można do identyfikacji takich samych obrazków oraz jako formę gry memory.

Gdy pacjent wykonuje zadania pamięciowe, uaktywniają się i działają obie półkule mózgu. Ćwiczenia symultaniczne są łatwiejsze dla osób z zaburzeniami komunikacji językowej i to właśnie od nich powinna rozpoczynać się terapia. Po opanowaniu tych zadań, powinno się przejść do zadań sekwencyjnych. Opanowanie tych drugich, jest konieczne do skutecznego uczenia się języka mówionego i pisanego.

Zestaw zawiera 60 kartoników (30 par) o wymiarach 6x6cm. W zestawie znajdują się obrazki tematyczne (realnie istniejące przedmioty, postacie) i atematyczne (symboliczne, figury) oraz instrukcja z propozycją ćwiczeń.

Autor: Agata Dębicka-Cieszyńska , Jagoda Cieszyńska

Polecamy w terapii logopedycznej, w terapii afazji i do pracy z osobami dorosłymi.

Specyficzne kody

Podobne produkty