Sekwencje ruchowe. Zestaw
  • Produkt tymczasowo niedostępny

Sekwencje ruchowe. Zestaw

42,00 zł
Brutto

Zestaw Sekwencje ruchowe zawiera mnóstwo praktycznych wskazówek, które będą aktywizowały dzieci i skłonią je do podjęcia aktywności fizycznej.

Ilość
Produkt tymczasowo niedostępny

Zestaw Sekwencje ruchowe zawiera mnóstwo praktycznych wskazówek, które będą aktywizowały dzieci i skłonią je do podjęcia aktywności fizycznej. Ćwiczenia motoryki dużej mają nieopisany wkład w prawidłowe funkcjonowanie obszarów motoryki małej, wpływają także pozytywnie na prawidłowy rozwój mowy. Udowodniono, że dzieci aktywne ruchowo, potrafią się lepiej koncentrować na zadaniach, wykazują się większą kreatywnością, co ma decydujący wpływ na przyswajanie umiejętności i wiadomości szkolnych. Zabawy ruchowe zmniejszają także napięcie i stres, nie tylko u dzieci.

Dzieci uwielbiają wszelkie zabawy w naśladownictwo, także będą z pewnością chętnie wykonywały ćwiczenia zaproponowane w zestawie Sekwencje ruchowe. Naśladowanie póz, przedstawionych na fotografiach, aktywuje wiele, nawet odległych obszarów mózgu. Jest to także istotne ćwiczenie budowania planu ruchu. Pobudza aktywność neuronów zwierciadlanych (lustrzanych), ułatwiając wyrażanie własnych i odczytywanie emocji innych. Ćwiczenia tu zawarte, uczą także przekodowywania obrazu w ruch, co w sposób oczywisty ułatwia opanowanie umiejętności pisania.

Zestaw składa się z 24 kart.

Autor: Agata Dębicka-Cieszyńska

Polecamy w terapii logopedycznej, w terapii wspierającej rozwój motoryki małej oraz jako pomoc wspierająca naukę pisania.

Specyficzne kody

Podobne produkty