Gimnastyka słuchu i języka

Gimnastyka słuchu i języka. Ćwiczenia słuchowe

48,00 zł
Brutto

Gimnastyka słuchu i języka to przydatna pomoc do terapii głosek szumiących. Ćwiczenia zawarte w tej książeczce pozwalają logopedzie na utrwalanie głosek szumiących, a także na ćwiczeniu percepcji słuchowej  oraz słuchu fonemowego.

Ilość

Książka Gimnastyka słuchu i języka. Ćwiczenia słuchowe utrwalające artykulację głosek szeregu szumiącego to ćwiczenia przeznaczone dla dzieci, młodzieży, a także dorosłych mających problem z percepcją i pamięcią słuchową oraz automatyzacją głosek szeregu szumiącego. Logopedzi mający dzieci w długotrwałej terapii logopedycznej, nierzadko borykają się z problemem wprowadzenia danej głoski czy też grupy głosek do mowy spontanicznej. Pozycja ta pozwoli terapeucie na jednoczesną pracę nad utrwalaniem wymowy głosek szumiących przy jednoczesnym usprawnianiu zaburzonych funkcji słuchowych. Ćwiczenia przygotowane przez autorkę, łączą pracę nad korektą wad wymowy z ćwiczeniami korekcyjno-kompensacyjnymi ukierunkowanymi na usprawnianie funkcji słuchowych.

Ćwiczenia zebrane w książce stanowią zbiór bardzo zróżnicowanego materiału terapeutycznego, kierowanego do dzieci i dorosłych będących na etapie automatyzacji i wprowadzania głosek do mowy spontanicznej. W pozycji tej znajdziemy materiał ćwiczący różne części mowy w różnych formach gramatycznych. Ćwiczenia pomagają także rozwijać słownictwo i wzbogacają słownik. Zadania ułożone są w ten sposób by nie dopuścić do znudzenia, a także porażki.

Autor: Agnieszka Olszewska

Objętość: 86 str.

Format: B5

Oprawa: miękka, klejona

Polecamy do terapii logopedycznej.

Specyficzne kody

Podobne produkty