Drewniana układanka warstwowa (puzzle) - W ogrodzie
  • Produkt tymczasowo niedostępny

Drewniana układanka warstwowa (puzzle) - W ogrodzie

55,00 zł
Brutto

Układanka warstwowa W ogrodzie została zaprojektowana w duchu pedagogiki Montessori. Na pomoc tę składają się trzy warstwy, z których dziecko tworzy obrazek. Spodnia warstwa przedstawia pusty ogród, na którym jeszcze nic nie ma, kolejna warstwa - chłopca-ogrodnika, który sadzi nasionka do ziemi.

Ilość
Produkt tymczasowo niedostępny

Układanka warstwowa W ogrodzie została zaprojektowana w duchu pedagogiki Montessori. Na pomoc tę składają się trzy warstwy, z których dziecko tworzy obrazek. Spodnia warstwa przedstawia pusty ogród, na którym jeszcze nic nie ma, kolejna warstwa - chłopca-ogrodnika, który sadzi nasionka do ziemi. Wierzchnią warstwę dziecko musi ułożyć także samodzielnie, dopasowując do siebie poszczególne elementy układanki. Na samej górze, po ułożeniu obrazka, uzyskujemy efekt końcowy pracy ogrodnika - z ziarenek bowiem wyrastają piękne kwiaty.

Puzzle pozwalają najmłodszym odkrywcom uświadomić sobie procesy zachodzące w przyrodzie. Dziecko zauważa, że zanim nastąpi efekt końcowy, czyli zanim wyrośnie kolorowy kwiat, musi zaistnieć wiele czynników.

Każdy element układanki posiada inny kształt, dzięki czemu zadanie ułożenia jej nie jest takie proste. Ułatwieniem, zwłaszcza dla mniejszych użytkowników, jest wyposażenie przez producenta każdego elementu układanki w drewniany kołeczek, za który dziecko chwyta element i przenosi na drewnianą podstawę.

Pomoc rozwija koordynację wzrokowo-ruchową, sprawność manualną oraz podnosi ogólną sprawność i koordynację rąk. Rozwija także mowę opowieściową i uczy myślenia przyczynowo-skutkowego.

Pomoc przeznaczona dla dzieci od 3 roku życia.

Wymiary obrazka: 290 x 210 x 14 mm
Układanka zapakowana jest w tekturowe pudełko o wymiarach: 300 x 220 x 15 mm

Polecamy terapeutom, logopedom i rodzicom. Układanka idealnie nadaje się dla przedszkoli, jako uzupełnienie przyrodniczych kącików zainteresowań oraz jako pomoc Montessori.

Specyficzne kody

Podobne produkty