Beret sensoryczny
  • Produkt tymczasowo niedostępny

Dysk sensoryczny z kolcmi (beret sensoryczny)

55,00 zł
Brutto

Dysk sensoryczny z kolcami służy do ćwiczeń, rehabilitacji i terapii. Pobudza naturalną energię poszczególnych partii ciała. Stając boso na dysku, uaktywniamy receptory znajdujące się na stopach, zaś energia przekazywana jest na całe ciało.

Ilość
Produkt tymczasowo niedostępny

Dysk sensoryczny z kolcami służy do ćwiczeń, rehabilitacji i terapii. Pobudza naturalną energię poszczególnych partii ciała. Stając boso na dysku, uaktywniamy receptory znajdujące się na stopach, zaś energia przekazywana jest na całe ciało. Sensoryczne wypustki drażnią receptory czuciowe w podeszwach stóp, poprawia się ukrwienie, a w efekcie uzyskujemy efekt odprężenia.

Dysk ma przeznaczenie do ćwiczeń sensomotorycznych, korygowania wad postawy oraz wzmocnienia mięśni grzbietu.

Beret sensoryczny służy do wykonywania ćwiczeń koordynacyjnych i równoważnych na niestabilnym podłożu i w otwartych łańcuchach kinetycznych, np. utrzymanie równowagi w staniu jednonóż na poduszce sensorycznej, przenoszenie ciężaru ciała z nogi na nogę. Poprawia koordynację ruchową u pacjentów po urazach układu ruchu, zwiększa poczucie stabilności u osób starszych oraz zmniejsza ryzyko upadków. Poduszka sensomotoryczna podczas tzw. "siedzenia dynamicznego" wymusza prawidłowe ustawienie pleców. W porównaniu do standardowego siedzenia, normalizowane jest napięcie mięśni posturalnych oraz zmniejsza się ryzyko przeciążenia kręgosłupa (aktywizacja mięśni posturalnych kręgosłupa).

Dysk może być wykorzystywany także podczas ćwiczeń gimnastycznych, ponieważ praca z wykorzystaniem dysku pozwala na usunięcie zbędnych ilości tłuszczu i toksyn, które zalegają na brzuchu i talii.

Zaworek umieszczony na dysku, pozwala na regulację ilości powietrza znajdującego się wewnątrz.

Rozmiar: Ø 33 cm

Kolor: niebieski

Ćwiczenia należy wykonywać boso, aby zmaksymalizować efekt terapii sensorycznej.

Dane techniczne:
- Materiał: PVC
- Średnica: ok 32 cm
- Waga: ~1200 g
- W zestawie pompka
- Kolor: niebieski

Polecamy w terapii integracji sensorycznej, a także do ćwiczeń i rehabilitacji.

Specyficzne kody

Podobne produkty