Logopedyczne potyczki 1 - głoski ciąszące
  • Produkt tymczasowo niedostępny

Logopedyczne potyczki (zestaw 5 książek do terapii mowy)

105,00 zł
Brutto

Seria książeczek usprawniających mowę - Logopedyczne potyczki, to znakomita alternatywa i rozwiązanie dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym, u których proces artykulacji jeszcze się nie zakończył. Nowatorskie, ciekawe i sprawdzone ćwiczenia, zachęcą do pracy dzieci umiejące już czytać. Ćwiczenia zawarte w tych książeczkach, to coś czego na polskim rynku logopedycznym jest bardzo niewiele.

Ilość
Produkt tymczasowo niedostępny


Seria książeczek Logopedyczne potyczki zawiera mnóstwo ciekawych i przemyślanych ćwiczeń ułatwiających opanowanie, utrwalenie i wprowadzenie do mowy spontanicznej głosek, które są najczęściej przez dzieci zaburzane. Są to szeregi głosek ciszących, syczących, szumiących oraz głoski [r] i [l], a także tylnojęzykowe [k, g]. Seria ta adresowana jest do dzieci, które umieją już czytać. Ćwiczenia zawarte w książeczkach mogą być także wykorzystywane podczas terapii młodszych dzieci - tutaj z pomocą w ich wykonywaniu przychodzi terapeuta.

Logopedyczne potyczki to zestaw ćwiczeń, które pomogą w procesie automatyzacji zaburzanych głosek. Ogromną zaletą tych książeczek jest odpowiedni dobór materiału przeznaczonego dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Materiał tutaj zawarty nie jest zbyt łatwy ani oczywisty dla starszych dzieci. Autorka zadbała także o wprowadzenie zasady stopniowania trudności zadań. Różnorodność ujętych tutaj zadań, pozwala na ćwiczenie nie tylko prawidłowej wymowy ale także na kształtowanie umiejętności logicznego i analitycznego myślenia, ćwiczenie koncentracji i uwagi, analizę wzrokową i słuchową oraz rozwijają umiejętność kategoryzowania, szeregowania i układania sekwencji.

Autor: Magdalena Rybka

Autorka zamieszcza w książeczkach własnoręczne szkice i czarno-białe ilustracje, stanowiące bardzo ważny element w terapii logopedycznej. Dzięki rysunkom, praca na zajęciach staje się bardziej atrakcyjna.

Serię książeczek Logopedyczne potyczki polecamy, jako pomoc w terapii logopedycznej oraz do utrwalania mowy w domu. Książeczki są kompatybilne z systemem PUS - pozwalającym na samokontrolę poprawności wybranych odpowiedzi.

Specyficzne kody

Podobne produkty