Wybieramy najlepsze zabawki rozwojowe dla dzieci

67

Każdy rodzic życzyłby sobie, żeby jego dziecko było i mądre, i grzeczne, i posłuszne i żeby lubiło czytać książki, a żeby nie lubiło grać w gry na smartfonie, i żeby nie jadło za dużo czipsów, ale podgryzało surową marchewkę i przekąszało płatkami muesli na śniadanie... Koncert życzeń rodziców jest długi, a każdy z nich ma wobec swojego dziecka inne oczekiwania i czasem - niestety - chce widzieć w swojej pociesze to, czego zabrakło mu u siebie.

Wszyscy od najmłodszych lat naszych dzieci, chcemy stawiać na ich ROZWÓJ. Jesteśmy zalewani falami informacji, otaczani ofertami propozycji różnych zajęć rozwojowych dla naszych dzieci. Od przedszkola maluchy uczęszczają na mnóstwo zajęć rozwojowych: języki, nauka gry na instrumentach, zajęcia sportowe, artystyczne... Wypełniamy ich czas po brzegi, a wszystko po to, by jak najlepiej się rozwijały, by nie zostawały w tyle wobec swoich rówieśników, gdyż jak wiadomo - życie nie znosi pustki, a w przyszłości niektórych dziedzin w rozwoju nie da się "nadrobić".

Wszystko to pięknie brzmi i nawet jest realne do wykonania, choć dzieci nie zawsze pałają szaleńczym entuzjazmem, kiedy proponujemy im kolejne aktywności, kiedy właśnie wracają z zajęć szachowych czy nauki gry w szermierkę. Należy pamiętać, że oprócz obowiązków, dzieci muszą mieć czas na zabawę, rozrywkę, na to by spędzać czas zgodnie ze ich zainteresowaniami i by spędzać czas z nami - rodzicami. To jest to, co możemy dać dzieciom najcenniejszego - naszą obecność, czas, uwagę, rozmowę. Istnieje wówczas duża szansa na to, że nasze dziecko będzie miało szczęśliwe dzieciństwo i będzie ROZWIJAŁO SIĘ harmonijnie.

No dobrze. W takim razie co zrobić by zapewnić naszemu dziecku ten najlepszy start, ten dobry początek, rozwój, a jednocześnie by nie przebodźcować go, nie przeładowywać nadmiernymi obowiązkami i nakazami? Jak to wyważyć? Jak mądrze i umiejętnie rozwijać jego zainteresowania? To wszystko z pewnością nie jest łatwe ale na szczęście nie zostajemy z tym "problemem" sami.

Proponujemy Wam absolutnie najlepsze i SPRAWDZONE przez nas rozwiązania edukacyjne i dydaktyczne, które pomogą Waszym dzieciom umiejętnie rozwijać swoje zainteresowania, pasje i zdolności, a jednocześnie nie zniechęcą ich do nauki i wysiłku i nie pozbawią tego, co najcenniejsze - beztroskiego dzieciństwa.

Internet i ogólnie współczesny rynek oferują całą gamę rozwiązań i zabawek rozwojowych. Praktycznie do każdej "byle jakiej" zabawki można "na upartego" przyczepić łatkę: zabawka edukacyjna, zabawka rozwojowa itd. Tylko czy tak jest w istocie? Czy sprzedawcy nie próbują trochę naciągać rzeczywistości i szukać naiwnych rodziców? Korzystając z oferty naszego sklepu, zyskujecie Państwo pewność, że dokonujecie właściwego wyboru! Pomoce i zabawki dostępne na www.liger.net.pl są sprawdzone, przetestowane i funkcjonalne. Nasi eksperci (logopedzi, terapeuci, pedagodzy specjalni, psychologowie) wykorzystywali większość z tych rozwiązań podczas swoich autorskich zajęć, a zabawki edukacyjne i pomoce rozwojowe cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem najmłodszych.

Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z naszymi rozwiązaniami edukacyjnymi, z których od lat korzysta już wiele placówek oświatowych, gabinetów terapeutycznych i ośrodków wspierających rozwój dzieci, młodzieży i dorosłych.

Absolutnym hitem wśród zabawek rozwojowych stały się u nas w ostatnim czasie Dyski sensoryczne. Jest to rodzaj gry pamięciowej, która angażuje i pobudza do pracy różne zmysły. Dzieci ją wręcz uwielbiają! Pomyślcie sami - czy nie mielibyście ochoty zagrać i spróbować swoich sił w odgadnięciu i odpowiednim dobraniu par sensorycznych krążków? Zabawa z kolorowymi dyskami ćwiczy pamięć, koncentrację i znakomicie rozwija wyobraźnię. Niesamowitą frajdą staje się dla dzieci możliwość przesłonięcia oczu i gry bez udziału wzroku. Zadaniem gracza jest odnalezienie i połączenie w pary dysków z odpowiadającymi im piłeczkami o takiej samej fakturze.

Jakie korzyści dziecko wyciąga z tej gry? Otóż jest ich całe mnóstwo. Oprócz świetnej zabawy i sporej dozy rywalizacji i współzawodnictwa, dziecko usprawnia obszar motoryki małej, ćwiczy pamięć i koncentrację; zyskuje to dzięki odczuciom sensorycznym przenoszonym ze skóry i receptorów czuciowych w stopach, na receptory dłoni. Memo angażuje także zmysł dotyku, faktury dysków i piłeczek przyczyniają się do odwrażliwiania obszaru stóp i dłoni. Stąpanie po dyskach świetnie poprawia równowagę, koordynację ruchową oraz planowanie przestrzenne. Stąpając po różnorodnych fakturach dysków, poprawia się napięcie mięśniowe, co z kolei pozytywnie wpływa na postawę ciała i przyczynia się do wyzbycia się takich wad, jak koślawość czy płaskostopie, a przecież są to problemy, które często dotykają małe dzieci.

Jeśli jeszcze potrzebujecie argumentów, które będą w stanie przekonać Was do wypróbowania tej pomocy, to warto dodać że gra świetnie sprawdza się podczas zajęć grupowych w przedszkolu czy szkole. Można tworzyć z nich różne tory przeszkód oraz ścieżki zdrowia, a piłeczkami wykonywać masaż całego ciała. Jeśli jesteście "Ciałem pedagogicznym", to warto podszepnąć dyrekcji, że taka gra rozwojowa, jaką są Dyski sensoryczne, są dostępne w ofercie naszego sklepu:)

Jakbyśmy spytali, o czym marzy dziecko, z pewnością niejedno odpowiedziałoby że jego pragnieniem jest być właścicielem jakiegoś zwierzątka. Dzieci posiadają wewnętrzną chęć opieki, przynależności do czegoś, co mogą mieć dla siebie, czym nie muszą dzielić się z innymi. Marzą o własnym czworonogu, a niejednokrotnie rybka czy żółw są w stanie także skraść ich serce.

Możemy - i z największą przyjemnością to zrobimy - zaproponować Wam i Waszym pociechom zabawkę rozwojową, z którą zaprzyjaźnią się na długie miesiące, a która posłuży kilku pokoleniom. Zwierzątka i ich domki to gra-loteryjka z obrazkami, która wprowadza dziecko w fascynujący, niezwykły i czasem tajemniczy świat przyrody. Pomoc ta wykonana jest z drewna, solidnie, estetycznie z dbałością o najdrobniejszy szczegół, dzięki czemu naprawdę posłuży i będzie sprawiała niekłamaną radość nawet kilku pokoleniom.

O co tu chodzi? Dlaczego loteryjka? Loteryjka ponieważ dzieci przepadają za dobieraniem, tworzeniem par, losowaniem. Loteria kojarzy nam się z możliwością wygrania czegoś, wylosowania ciekawej nagrody, interesującego rozwiązania. W tej grze maluch ma za zadanie dobrać mieszkanie i dopasować je do odpowiedniego zwierzątka. Zabawę można urozmaicać na wiele sposobów. Osoba dorosła może opowiadać, opisywać jakieś zwierze, podawać szczegóły z jego wyglądu, cechy jego charakteru, zaś dziecko odgaduje co to za zwierzę.

Loteryjka jest naprawdę przepięknie opracowana i wydana, aż miło po nią sięgać! Aby zabawka była rozwojowa MUSI kształtować i wypracowywać u dziecka pozytywne zachowania i nawyki, a przede wszystkim rozwijać go w obszarze motorycznym, poznawczym, emocjonalnym, czy społecznym.

Zwierzątka i ich domki pozwalają na budowanie więzi ze światem przyrody, uczą poznawania i nazywania zwierząt, ich zwyczajów oraz rozwijają myślenie logiczne i przyczynowo-skutkowe, co później jest niezwykle ważnym elementem w procesie nauki czytania, pisania, skupiania uwagi na zadaniu. Zabawa, która rozwija, która jest funkcjonalna i przynosi nie tylko przyjemność - o to nam chodzi, kiedy mówimy o zabawkach rozwojowych dla dzieci.

W nurt zabawek rozwojowych, które usprawniają dziecko motorycznie, uczą sprawności i refleksu, wpisuje się znakomicie inna pomoc z oferty naszego sklepu. Jest to zabawka, którą nazywamy Łowienie rybek w stawie. Pewnie wielu z Was zna dobrze tę pomoc, jednak uważajcie - nasze łowienie rybek jest naprawdę mega i to pod wieloma względami. Mega bo daje dzieciakom mega dużo radości i uśmiechu, mega bo w mega łatwy sposób przyczynia się do usprawniania wielu funkcji, mega bo po prostu jest mega duża! Wędki, dołączone do zestawu są długie, tak że z powodzeniem razem z dzieckiem może zagrać także rodzic, zróżnicowane kolorystycznie rybki dają szeroki wachlarz możliwości. Dziecko może nazywać je autentycznymi nazwami ryb, można przykleić do rybek naklejki i uczyć malucha kolorów, cyfr, liter... Gra daje naprawdę dużo możliwości i gwarantujemy, że nie nudzi się szybko, tak jak kolejny zakupiony samochodzik... Przetestowaliśmy dokładnie tę zabawkę i polecamy z czystym sumieniem! Solidnie wykonana, drewniana, praktycznie nic nie może się tutaj uszkodzić czy zepsuć. Zerknijcie na zdjęcie. Czyż nie macie ochoty powędkować?:)

Mamy nadzieję, że oprócz nożyczek, kleju, kredek, farb,plasteliny i innych akcesoriów, które przyczyniają się do rozwoju funkcji u Waszego dziecka, sięgniecie także i po ROZWOJOWE ZABAWKI. Zapraszamy wówczas na stronę naszego sklepu. Jesteśmy pewni, że Was zainspirujemy:)

Comments (0)

No comments at this moment
Only registered and logged customers can add comments

Sklep Liger - Pomoce dydaktyczne, edukacyjne i terapeutyczne

Oferujemy specjalistyczne pomoce dydaktyczne, logopedyczne, terapeutyczne i edukacyjne. W naszym asortymencie znajdziesz gry logopedyczne, zabawki kreatywne, sprzęt do integracji sensorycznej, pomoce dydaktyczne przedszkole itd. Dodatkowo oferujemy następujące produkty: sala doświadczania świata, pomoce montesorri oraz interesujące pomysły na prezent. Zapraszamy do zakupów na Liger.net.pl - specjalistyczne pomoce terapeutyczne, logopedyczne i sensoryczne.