Przytulanki czyli wierszyki na dziecięce masażyki (komplet książka + płyta CD)

Przytulanki czyli wierszyki na dziecięce masażyki (komplet książka + płyta CD)

53,00 zł
Brutto

W publikacji zaprezentowano zabawy oparte na dotyku, bazujące na naturalnej aktywności dzieci.

Ilość

W publikacji zaprezentowano zabawy oparte na dotyku, bazujące na naturalnej aktywności dzieci. Profesor Marta Bogdanowicz nazywa je zabawami relacyjno-relaksującymi, ponieważ służą z jednej strony pogłębieniu kontaktu między dzieckiem a dorosłym, z drugiej zaś – odprężeniu i wspólnemu przeżywaniu radości. W masażykach tych nie chodzi bowiem o klasyczny masaż z wykorzystaniem odruchów fizjologicznych, lecz o sposób, w jaki rodzic nawiąże fizyczny kontakt z dzieckiem, czyli o delikatny dotyk (głaskanie, dotykanie opuszkami palców, delikatne poklepywanie) mający charakter pełnej miłości komunikacji.

Wartość masażyków potwierdzona została przez badania. Dzieci, które są masowane i do których czule się przemawia, mniej chorują, a także są bardziej przyjacielskie, odważne i odporne na stres. Regularne i wrażliwe stosowanie dotyku sprzyja również nawiązaniu kontaktu z dziećmi z poważnymi i sprzężonymi zaburzeniami rozwojowymi. Trudno więc przecenić korzyści płynące z tych zabaw dla rozwoju emocjonalnego oraz społecznego dzieci i ich więzi z rodziną.

Do publikacji dołączona jest również płyta z wszystkimi utworami czytanymi przez wybitnego polskiego aktora Piotra Fronczewskiego. W jego interpretacji nawet znane i krótkie teksty zachwycają na nowo, a czytane na dobranoc wyczarowują piękne sny.

Pozycja doskonale sprawdza się w pracy terapeutycznej już z najmniejszymi pacjentami (we wczesnym wspomaganiu rozwoju), uwielbiają ja także starsze dzieci. Niezwykle przydatna w terapii niepłynności mowy, gdzie relaksacja, uspokojenie i wyciszenie są szczególnie ważne. Dla nauczycieli i logopedów prowadzących zajęcia z profilaktyki logopedycznej, pozycja stanie się nieocenionym pomocnikiem! pomaga także w kształtowaniu słuchu fonemowego, a dla logopedów wykorzystujących elementy metody werbo-tonalnej, będzie stanowiła nieocenioną pomoc.

Opracowania i selekcji tekstów dokonała prof. Marta Bogdanowicz, zaś stroną dźwiękową pokierował Piotr Fronczewski.

W skład zestawu wchodzi książka (format A4 albumowy oraz płyta CD).

Objętość: 64 kolorowe, "śliskie" strony
Oprawa: twarda
Płyty: 1 CD

Specyficzne kody

Podobne produkty