Emocje – nazywam, rozumiem, wyrażam. Planszowa gra terapeutyczna

Emocje – nazywam, rozumiem, wyrażam. Planszowa gra terapeutyczna

139,00 zł
Brutto

Gra terapeutyczna Emocje - nazywam, rozumiem, wyrażam przeznaczona jest dla wszystkich grup wiekowych.

Ilość

Gra terapeutyczna Emocje - nazywam, rozumiem, wyrażam przeznaczona jest dla wszystkich grup wiekowych. Znakomicie sprawdza się podczas zajęć i terapii psychologicznej, pedagogicznej, w gabinetach pedagogów szkolnych, poradniach psychologiczno-pedagogicznych, u osób dorosłych, młodzieży i dzieci, mających trudności z wyrażaniem emocji. Można, a nawet należy ją wykorzystywać we wszystkich miejscach, do których trafiają dzieci z problemami wychowawczymi lub mające trudne doświadczenia i przeżycia. Grę z powodzeniem można wykorzystywać także w domu do wspólnego spędzania czasu, skłania ona bowiem do rozmów.

Głównym celem terapeutycznym gry jest omówienie czterech podstawowych emocji: radości, złości, smutku, lęku oraz doskonalenie umiejętności nazywania i konstruktywnego wyrażania emocji.

Gra pozwala także na naukę wchodzenia w relacje z innymi ludźmi, uczy tolerancji i akceptacji. Pomaga w nawiązywaniu pozytywnych i trwałych relacji, uczy budowania poczucia własnej wartości i nabywania umiejętności trudnej w dzisiejszych czasach - aktywnego słuchania. Sięgając po grę, jej uczestnicy ćwiczą się także w komunikacji werbalnej i niewerbalnej oraz uczą się zarządzania mową ciała.


Autorkami gry są Dorota Sieczko i Elżbieta Michałowska, które pracują z młodzieżą na co dzień i znają jej potrzeby i deficyty.

Jednorazowo w Emocje może grać do 5 graczy.

Opakowanie zawiera:

- 6 trójkątnych plansz
- komplet pionków
 - kostkę do gry
- książeczkę stanowiącą szczegółową instrukcję wykorzystania gry.

Wymiary pudełka: 280 x 280 x 30 mm.

Polecamy szczególnie psychologom i terapeutom.

Specyficzne kody

Podobne produkty